nahoru

Zemřela světová osobnost. Na Karla Gotta vzpomíná Washington Post, v Německu plní přední strany

Martin Bartkovský, ČTK 2. října 2019 • 12:20
Zemřela světová osobnost. Na Karla Gotta vzpomíná Washington Post, v Německu plní přední strany
foto: reflex.cz

Úmrtí Karla Gotta se věnuje i celá řada zahraničních médií. Vzhledem k zpěvákově popularitě v sousedním Německu a Rakousku není překvapením, že mu tamější média věnují přední strany. Zpráva ale zasáhla i Polsko a samostatný článek Karlu Gottovi věnoval i Washington Post. Podívejte se na zprávy ze světových médií v naší fotogalerii.

Dnešní zprávu o úmrtí Karla Gotta přinášejí polská média s komentáři, že navždy odešel nejslavnější český zpěvák, legenda, která byla označována za Franka Sinatru východního bloku. Zlatý hlas z Prahy utichl, píše dnes o smrti Karla Gotta německá agentura DPA. V Česku byl zpěvák legendou, připomíná zase list Süddeutsche Zeitung. Zapsal se i do německých srdcí, míní televize n-tv. Na úmrtí 80leté české hvězdy reagují prakticky všechna německá média.

Ve věku 80 let zemřel v úterý krátce před půlnocí zpěvák Karel Gott. Zemřel doma v kruhu své rodiny, řekla dnes ČTK jeho manželka Ivana Gottová. Gott v polovině září oznámil, že trpí akutní leukémií a ambulantně se léčí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze. Se zdravotními problémy bojoval i v roce 2016, v listopadu předchozího roku mu bylo diagnostikováno nádorové onemocnění mízních uzlin. „S nejhlubším zármutkem v srdci oznamuji, že nás včera (v úterý) krátce před půlnocí po těžké a dlouhé nemoci opustil můj milovaný manžel Karel Gott. Odešel doma v tichém spánku v kruhu své rodiny,“ sdělila Gottová.

Pohřeb Karla Gotta. Více informací ZDE >>>

Vše o Karlu Gottovi se dočtete v našem speciálu >>>

Martin Bartkovský, ČTKZastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.