nahoru

Nejméně 33 mrtvých při požáru studia animovaného filmu. Policie zatkla viníka, požár založil úmyslně

ČTK 18. července 2019 • 10:00
Nejméně 33 mrtvých při požáru studia animovaného filmu. Policie zatkla viníka, požár založil úmyslně
foto: Reuters

Nejméně 33 lidí zahynulo při požáru ve studiu animovaného filmu v japonském velkoměstě Kjótu. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na hasiče. Dalších 36 lidí bylo raněno, někteří jsou v kritickém stavu, uvedli dále místní hasiči. Oheň úmyslně založil v druhém poschodí třípatrové budovy jednačtyřicetiletý muž, který ve studiu vylil hořlavou tekutinu a zapálil ji. Je mezi zraněnými. Byl převezen do nemocnice a ke žhářství se přiznal, napsala agentura Kjódo.

Oheň zachvátil budovu společnosti Kyoto Animation, která produkuje úspěšné televizní kreslené seriály, okolo 10:30 místního času (3:30 SELČ). Nepodařilo se ho dostat plně pod kontrolu ani po třech hodinách hašení. Na místě zasahovalo asi 30 hasičských vozů. V době požáru se v budově nacházelo podle prvních zpráv kolem 70 lidí.

Před zveřejněním poslední bilance hasiči nalezli přes deset mrtvých na schodech z druhého poschodí směrem na střešní terasu.

Policie událost vyšetřuje jako trestný čin. "Muž vylil hořlavinu a zapálil ji," řekl mluvčí kjótské policie. Křičel přitom "Zdechněte!", uvedli někteří svědci. Policisté na místě nalezli i nože. Motiv činu zatím není znám.

ČTK
Diskuse ke článku