nahoru

Facebook evakuoval své čtyři budovy kvůli obavám ze sarinového útoku, podezřelou zásilku detekoval automat

ČTK 2. července 2019 • 10:15
Sídlo společnosti Facebook.
Sídlo společnosti Facebook.
• foto: 
Marco Pakoeningrat via Flickr (CC BY-SA 2.0)

V sídle společnosti Facebook v Menlo Parku byly v pondělí evakuovány čtyři budovy. Do skladu, kde se třídí pošta, byla doručena zásilka, v níž automatizovaná kontrola detekovala nervový plyn sarin. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na místní hasiče. Podle těch nikdo nejeví známky zasažení chemikálií.

Podezřelá zásilka byla do sídla Facebooku doručena v pondělí kolem 11:00 místního času (20:00 středoevropského letního času). „Dosud se nezjistilo, o jakou látku se jedná,“ uvedl mluvčí firmy Anthony Harrison. Na místo dorazili agenti Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI). Agentura Reuters informovala s odvoláním na hasiče o tom, že látce mohli být vystaveni dva lidé, u nichž se ale neprojevují žádné symptomy.

Sarin je nervový plyn mnohem jedovatější než kyanid. Po zasažení organismu větší dávkou následuje dušení, křeče, zpomaluje se činnost srdce a nastává smrt.

 

ČTK


Klíčová slova: facebook, útok, plyn, sarin, evakuace, zásilkaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.