nahoru

Opozice neprosadila ve Sněmovně zamítnutí návrhu na rozšíření EET

ČTK 29. května 2019 • 10:30
Andrej Babiš při startu první vlny EET - ilustrační snímek
Andrej Babiš při startu první vlny EET - ilustrační snímek
• foto: 
Petr Topič / Mafra / Profimedia

Sněmovní opozici se dnes nepodařilo prosadit zamítnutí vládní předlohy o rozšíření elektronické evidence tržeb na další obory podnikání. Zamítnutí nepodpořili poslanci vládních ANO a ČSSD a také KSČM, která kabinet v dolní komoře toleruje.

Piráti neuspěli už v debatě s návrhem na přerušení schvalování předlohy do doby, kdy firmy ze skupiny Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) přestanou pobírat dotace z veřejných peněz. Nyní se Sněmovna chystá rozhodovat o jednotlivých pozměňovacích návrzích. Půjde pravděpodobně o několik stovek hlasování.

Elektronická evidence tržeb už platí například pro obchody a restaurace. Nynější novelou kabinet reagoval na rozhodnutí Ústavního soudu, který další vlny zavádění evidence tržeb zrušil. Nově by se měla týkat například řemeslníků, lékařů a advokátů. Části podnikatelů předloha umožní evidovat tržby bez připojení k internetu pomocí papírových účtenek. Novela přináší také některé změny v dani z přidané hodnoty.

ČTK


Klíčová slova: zákon, sněmovna, opozice, Andrej Babiš, EETDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.