Opozice neprosadila ve Sněmovně zamítnutí návrhu na rozšíření EET | Reflex.cz
nahoru

Opozice neprosadila ve Sněmovně zamítnutí návrhu na rozšíření EET

ČTK29. května 2019 • 10:30
Andrej Babiš při startu první vlny EET - ilustrační snímek
Andrej Babiš při startu první vlny EET - ilustrační snímek
• foto: 
Petr Topič / Mafra / Profimedia

Sněmovní opozici se dnes nepodařilo prosadit zamítnutí vládní předlohy o rozšíření elektronické evidence tržeb na další obory podnikání. Zamítnutí nepodpořili poslanci vládních ANO a ČSSD a také KSČM, která kabinet v dolní komoře toleruje.

Piráti neuspěli už v debatě s návrhem na přerušení schvalování předlohy do doby, kdy firmy ze skupiny Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) přestanou pobírat dotace z veřejných peněz. Nyní se Sněmovna chystá rozhodovat o jednotlivých pozměňovacích návrzích. Půjde pravděpodobně o několik stovek hlasování.

Elektronická evidence tržeb už platí například pro obchody a restaurace. Nynější novelou kabinet reagoval na rozhodnutí Ústavního soudu, který další vlny zavádění evidence tržeb zrušil. Nově by se měla týkat například řemeslníků, lékařů a advokátů. Části podnikatelů předloha umožní evidovat tržby bez připojení k internetu pomocí papírových účtenek. Novela přináší také některé změny v dani z přidané hodnoty.

Festival United Islands otevře v Praze živou pěší zónu. Součástí programu bude i…
Živí a mrtví v SSSR: Podívejte se na téměř neznámé fotografie Velké vlastenecké války

ČTK


Klíčová slova: Sněmovna, EET, opozice, zákon, Andrej Babiš


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější