Václav Postránecký: Po ročním boji podlehl rakovině | Reflex.cz
nahoru

Zemřel herec Václav Postránecký. Po ročním boji podlehl zákeřné rakovině

mac, blesk.cz8. května 2019 • 11:30
Zemřel herec Václav Postránecký. Po ročním boji podlehl zákeřné rakovině
foto: Aha! Tonda Tran

Po ročním boji se zákeřnou nemocí zemřel v úterý 7. května herec Václav Postránecký (†75), hvězda komedie století S tebou mě baví svět a v poslední době zejména seriálů televize Prima Vinaři a Krejzovi. Onkologické onemocnění, kvůli kterému byl opakovaně hospitalizován, nad jeho silou vůle, s níž chtěl žít a dál pracovat, zvítězilo.

Václav trávil poslední dobou hodně v nemocnici, ovšem když lékaři poznali, že už mu není pomoci, rozhodli se ho zhruba před deseti dny odpojit od přístrojů a propustit domů. Herec tak mohl poslední chvíle trávit s rodinou. Postránecký naposledy vydechl v úterý 7. května ve 22:40 a jeho nejbližší byli v té chvíli s ním a drželi ho za ruku.

Barma propustila dva uvězněné novináře, kvůli kritice režimu strávili za mřížemi přes…

„V úterý 7. května 2019 ve 22:40 v kruhu nejbližší rodiny podlehl dlouhému statečnému souboji se zákeřnou nemocí člen Činohry Národního divadla Václav Postránecký," potvrdil informaci pro Blesk.cz mluvčí ND Tomáš Staněk.

S rakovinou, o níž nerad mluvil, bojoval už rok. Podstupoval léčení, chemoterapie, nějakou dobu dál natáčel Prima Receptář i rozdělaný seriál a vydal veřejné prohlášení, v němž poprosil o respektování soukromí. „V životě každého z nás nastávají různé momenty a různá období. V tom svém právě prožívám zásadní etapu, kdy se snažím vrátit své tělo za pomoci týmu lékařů do obvyklé kondice. Je však jen na mně, abych se k celé věci postavil statečně a čelil tomu beze strachu, jak nejlépe dokážu," řekl.

Více si přečtěte na webu Blesk.cz >>>

Archivní fotografie ze svateb velkých českých, ale i zahraničních osobností na vás…
Bohumil Pečinka: Hřib jako Krnáčová a zběsilý hon na bytové spekulanty

mac, blesk.czVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější