nahoru

Třináctiletá Němka předstírala svůj únos, aby získala od otce milionové výkupné, pátralo po ní 280 policistů

ČTK 28. dubna 2019 • 19:12
Dívka chtěla získat od svého otce výkupné.
Dívka chtěla získat od svého otce výkupné.
• foto: 
Profimedia

Teprve třináctiletá slečna z Berlína ve spolupráci se svým osmnáctiletým známým předstírala svůj únos. Dvojice tak chtěla získat výkupné od otce dívky. Po školačce v pátek v německé metropoli pátralo na 280 policistů, informovala dnes agentura DPA. Osmnáctiletý mladík byl předveden před vazebního soudce kvůli podezření z vydírání a předstírání trestného činu. Trestně neodpovědná dívka byla předána úřadu péče o mládež.

Podle policie a státního zastupitelství hledali policisté dívku a jejího domnělého únosce celý den. Nakonec byli oba dva v noci na sobotu dopadeni na jedné berlínské ulici. Z vyšetřování vyplynulo, že dvojice předstíraný únos důkladně připravovala. Dokonce natočila a odeslala videa zachycující fingovaný čin. Otec dívky její zmizení oznámil v noci na pátek.

Přesný motiv fingovaného únosu a výše požadovaného výkupného jsou dosud předmětem vyšetřování, uvedla policejní mluvčí. Berlínský list B.Z. napsal, že šlo o 40 tisíc eur (přes milion korun).

ČTK


Klíčová slova: Německo, únos, policie, Berlín, výkupnéDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.