nahoru

Ťok končí i jako poslanec, nahradit ho má odvolaná starostka Rotavy. Ta prý podřízeným sprostě nadávala

ČTK, -mic- 15. dubna 2019 • 12:49
Bývalý starostka Rotavy Iva Kalátová má v poslanecké sněmovně nahradit Dana Ťoka
Bývalý starostka Rotavy Iva Kalátová má v poslanecké sněmovně nahradit Dana Ťoka
• foto: 
ČTK

Končící ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) v pondělí složil také poslanecký mandát. Ťoka má ve Sněmovně nahradit 56letá Iva Kalátová, bývalá starostka Rotavy na Sokolovsku. Vyplývá to z informací z Poslanecké sněmovny. Na konec Ťoka v dolní komoře parlamentu upozornil server Deník N. Ťok před týdnem oznámil odchod z vlády a prezident Miloš Zeman řekl, že jeho demisi přijme. Dnes se Zeman sejde s kandidátem na ministra dopravy Vladimírem Kremlíkem.

Ťok nechtěl svůj konec ve Sněmovně blíže komentovat. "Jeden z 200 toho prosazuje strašně málo. Já dám tu šanci někomu, kdo má větší chuť," zdůvodnil ČTK složení mandátu. "Pravda je, že už se balím. Přebírám ty hromady materiálů, které mám na stole, a dělám v tom pořádek," dodal.

Kalátová bude skládat poslanecký slib pravděpodobně na začátku úterní schůze Sněmovny. Slib má složit také Václav Votava, který v dolní komoře Parlamentu nahradí někdejšího ministra vnitra Milana Chovance (oba ČSSD). Kalátová je nyní členkou zastupitelstev města Rotavy a Karlovarského kraje.

Iva Kalátová

Ťok je nejdéle sloužícím ministrem dopravy, funkci zastává více než čtyři roky. Poslanecký mandát ale získal relativně nedávno. Do funkce ministra dopravy se dostal koncem roku 2014 a poslancem za ANO se stal jako nestraník ve volbách v roce 2017.

Iva Kalátová byla starostkou Rotavy na Sokolovsku. Loni byla nečekaně odvolána, už před pěti lety se ale dostala do médií kvůli sporům s úředníky, kteří na ni podali stížnost kvůli údajnému arogantnímu chování a sprostým nadávkám. Kalátová je také zastuopitelkou ÚSteckého kraje.

ČTK, -mic-
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.