nahoru

V Brně se srazil trolejbus s tramvají, záchranáři odhadují až 40 zraněných

ČTK 1. dubna 2019 • 14:50
V Brně se srazil trolejbus s tramvají, záchranáři odhadují až 40 zraněných
foto: ČTK

V centru Brna se srazil trolejbus s tramvají, na místě je podle záchranné služby předběžně 25 zraněných lidí, z toho pět těžce. ČTK to řekla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Podle profilu hasičů na twitteru je až 40 zraněných. V tramvaji byl s největší pravděpodobností jen řidič.

Nehoda se stala na křižovatce Masné a Křenové ulice, Křenová je v místě nehody uzavřená. "Evidujeme pět těžce zraněných a asi 20 lehce. Čísla jsou ale předběžná," uvedla Bothová. Mluvčí doplnila, že na místě má záchranná služba čtyři posádky bez lékaře, dvě posádky s lékařem, inspektora provozu a čtyři vozy převozové služby. "Jde o mimořádnou událost druhého stupně, operátorky zaktivovaly traumaplán. Počet zraněných s největší pravděpodobností není finální," doplnila mluvčí.

Druhý stupeň traumatologického plánu se vyhlašuje při počtu zraněných mezi 11 až 100. Plán stanoví především činnost výjezdových skupin zdravotnické záchranné služby na místě mimořádné, způsob transportu postižených do zdravotnických zařízení a seznam těchto zařízení. Cílem je efektivně pomoci co možná největšímu počtu postižených.

ČTK


Klíčová slova: tramvaj, nehoda, Brno, doprava, zprávy, trolejbusDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.