V Brně se srazil trolejbus s tramvají, záchranáři odhadují až 40 zraněných | Reflex.cz
nahoru

V Brně se srazil trolejbus s tramvají, záchranáři odhadují až 40 zraněných

ČTK1. dubna 2019 • 14:50
V Brně se srazil trolejbus s tramvají, záchranáři odhadují až 40 zraněných
foto: ČTK

V centru Brna se srazil trolejbus s tramvají, na místě je podle záchranné služby předběžně 25 zraněných lidí, z toho pět těžce. ČTK to řekla mluvčí záchranné služby Michaela Bothová. Podle profilu hasičů na twitteru je až 40 zraněných. V tramvaji byl s největší pravděpodobností jen řidič.

Nehoda se stala na křižovatce Masné a Křenové ulice, Křenová je v místě nehody uzavřená. "Evidujeme pět těžce zraněných a asi 20 lehce. Čísla jsou ale předběžná," uvedla Bothová. Mluvčí doplnila, že na místě má záchranná služba čtyři posádky bez lékaře, dvě posádky s lékařem, inspektora provozu a čtyři vozy převozové služby. "Jde o mimořádnou událost druhého stupně, operátorky zaktivovaly traumaplán. Počet zraněných s největší pravděpodobností není finální," doplnila mluvčí.

Kreml prý vysvětlí Ukrajincům Donbas, o Krymu se ale bavit nebude

Druhý stupeň traumatologického plánu se vyhlašuje při počtu zraněných mezi 11 až 100. Plán stanoví především činnost výjezdových skupin zdravotnické záchranné služby na místě mimořádné, způsob transportu postižených do zdravotnických zařízení a seznam těchto zařízení. Cílem je efektivně pomoci co možná největšímu počtu postižených.

Praha nechá pro každou stanici nové trasy metra udělat výtvarné návrhy
Profesor Storch: Hrozí vymírání a války o vodu, nemůže za to ale změna klimatu. Česko…

ČTK


Klíčová slova: Brno, doprava, tramvaj, trolejbus, nehoda, zprávy


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,760
23,150
29,280
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější