Jaroslav Faltýnek: Policie zasahovala u místopředsedy ANO. Byla také v sídle firmy Kapsch | Reflex.cz
nahoru

Policisté mají dnes napilno, zasahují i u místopředsedy ANO Faltýnka

ČTK7. března 2019 • 10:55
Policisté mají dnes napilno, zasahují i u místopředsedy ANO Faltýnka
foto: Dan Materna / Mafra / Profimedia

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes zasahují i u místopředsedy hnutí ANO a předsedy poslaneckého klubu Jaroslava Faltýnka. Podle jeho advokáta Josefa Bartončíka ale není z ničeho podezřelý, policie od něj chtěla dokumenty. Faltýnek se bez udání důvodu omluvil z dnešního jednání Poslanecké sněmovny.

"Policisté ho kontaktovali v nějaké kauze, která se ho absolutně netýká a mohl by v ní být maximálně v pozici svědka," řekl ČTK Bartončík. O jakou kauzu jde, advokát nesdělil. "Mám k tomu jeden jediný dokument, ve kterém není uveden ani jako obviněný, ani jako podezřelý," dodal.

Policie podle České televize od rána zasahuje také v sídle společnosti Kapsch, která v Česku provozuje mýtný systém. Prohledává i byt generálního ředitele firmy Karla Feixe. Policisté jsou rovněž v sídle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a na radnici městské části Brno-střed, která bude kvůli tomu bude celý den zavřená. Podle webu Seznam Zprávy policisté zadrželi radního za ANO Jiřího Švachulu.

"Mohu sdělit, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení ve dvou samostatných trestních věcech pod dozorem Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Více informací zatím poskytovat nebudeme," sdělil ČTK mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.

Ani státní zástupce Petr Šereda z olomouckého vrchního státního zastupitelství nechtěl případ komentovat. "Můžeme potvrdit, že dnes probíhají úkony trestního řízení ve dvou trestních věcech souběžně. V tuto chvíli je to na samém začátku a nebudeme k nim zatím podávat žádné informace," řekl dnes ČTK žalobce Šereda.

Faltýnek se omluvil z dnešního jednání Sněmovny. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) poslancům řekl, že informace má jen z médií. "Nechme policii udělat její práci, ona pravděpodobně ví, co dělá," dodal.

Konec vládního slevového nesmyslu aneb Když Faltýnek říká rozhodné „možná“
Kubek: Babiš odmítá návrh své ministryně na zrušení plateb státu za státní pojištěnce

ČTK


Klíčová slova: policie, Faltýnek, ANO


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři

PREMIUM X Stojánek za tisíc dolarů
11. června 2019 • 14:03

Stojánek za tisíc dolarů

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější