Jaroslav Faltýnek: Policie zasahovala u místopředsedy ANO. Byla také v sídle firmy Kapsch | Reflex.cz
nahoru

Policisté mají dnes napilno, zasahují i u místopředsedy ANO Faltýnka

ČTK7. března 2019 • 10:55
Policisté mají dnes napilno, zasahují i u místopředsedy ANO Faltýnka
foto: Dan Materna / Mafra / Profimedia

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes zasahují i u místopředsedy hnutí ANO a předsedy poslaneckého klubu Jaroslava Faltýnka. Podle jeho advokáta Josefa Bartončíka ale není z ničeho podezřelý, policie od něj chtěla dokumenty. Faltýnek se bez udání důvodu omluvil z dnešního jednání Poslanecké sněmovny.

"Policisté ho kontaktovali v nějaké kauze, která se ho absolutně netýká a mohl by v ní být maximálně v pozici svědka," řekl ČTK Bartončík. O jakou kauzu jde, advokát nesdělil. "Mám k tomu jeden jediný dokument, ve kterém není uveden ani jako obviněný, ani jako podezřelý," dodal.

Policie podle České televize od rána zasahuje také v sídle společnosti Kapsch, která v Česku provozuje mýtný systém. Prohledává i byt generálního ředitele firmy Karla Feixe. Policisté jsou rovněž v sídle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a na radnici městské části Brno-střed, která bude kvůli tomu bude celý den zavřená. Podle webu Seznam Zprávy policisté zadrželi radního za ANO Jiřího Švachulu.

"Mohu sdělit, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení ve dvou samostatných trestních věcech pod dozorem Vrchního státního zastupitelství v Olomouci. Více informací zatím poskytovat nebudeme," sdělil ČTK mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.

Ani státní zástupce Petr Šereda z olomouckého vrchního státního zastupitelství nechtěl případ komentovat. "Můžeme potvrdit, že dnes probíhají úkony trestního řízení ve dvou trestních věcech souběžně. V tuto chvíli je to na samém začátku a nebudeme k nim zatím podávat žádné informace," řekl dnes ČTK žalobce Šereda.

Faltýnek se omluvil z dnešního jednání Sněmovny. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) poslancům řekl, že informace má jen z médií. "Nechme policii udělat její práci, ona pravděpodobně ví, co dělá," dodal.

Konec vládního slevového nesmyslu aneb Když Faltýnek říká rozhodné „možná“
Kubek: Babiš odmítá návrh své ministryně na zrušení plateb státu za státní pojištěnce

ČTK


Klíčová slova: policie, Faltýnek, ANO


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč Babiš a spol. neoznámí, že spolu nechtějí dál vládnout?
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější