nahoru

Hitler s rtěnkou má podle katolické organizace zastavit feministky a homosexuály

Daniel Baret 2. března 2019 • 15:20
Hitler s rtěnkou má podle katolické organizace zastavit feministky a homosexuály
foto: HasteOir.org

Španělská ultrakatolická organizace HazteOir spustila svoji další kontroverzní kampaň. Zemi začal brázdit její modrý autobus, na kterém se vyjímá nápis „Stop feminizaci“ a doprovází ho obrázek nacistického diktátora Adolfa Hitlera, který má rty namalované rtěnkou. Není to poprvé, co se tato skupina pustila do kampaně, která vyvolává pozdvižení.

Španělská katolická organizace HazteOir svým autobusem protestuje proti zákonu, který rozlišuje násilí páchané na lidech i podle genderového klíče. Zákon prý diskriminuje muže. HazteOir již léta propaguje především rodinné hodnoty a ke své předchozí kampani v roce 2017 používala autobus v oranžové barvě, který se zaměřil na děti. Byl opatřen například heslem „Chlapci mají penisy, holky mají vulvy – nenechte se oklamat“. Tato kampaň byla ale úřady zastavena, protože podle nich měla za cíl vyvolat ve společnosti nenávist. Podle mluvčího katolické skupiny Luise Losady přijímané zákony o genderovém násilí a nařízení vycházející vstříc zájmům homosexuálů a leseb a „porušují práva na rovnost všech lidí“.

Skupina HazteOir, která vznikla v roce 2001, ve svém prohlášení také uvedla, že její autobusy budou jezdit Španělskem zejména před Mezinárodním dnem žen, který připadá na 8. března. Právě v tento den se očekávají po celé zemi velká shromáždění žen, které se stále hlasitěji ozývají proti sexuálnímu zneužívání a domácímu násilí.

Diskuse o genderových zákonech je ve Španělsku ostrá zejména v poslední době, navíc se ještě stupňuje, protože zemi čekají 28. dubna předčasné parlamentní volby. Podle průzkumů jsou síly pravice a levice vyrovnané.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.