Hitler s rtěnkou má podle katolické organizace zastavit feministky a homosexuály | Reflex.cz
nahoru

Hitler s rtěnkou má podle katolické organizace zastavit feministky a homosexuály

Daniel Baret2. března 2019 • 15:20
Hitler s rtěnkou má podle katolické organizace zastavit feministky a homosexuály
foto: HasteOir.org

Španělská ultrakatolická organizace HazteOir spustila svoji další kontroverzní kampaň. Zemi začal brázdit její modrý autobus, na kterém se vyjímá nápis „Stop feminizaci“ a doprovází ho obrázek nacistického diktátora Adolfa Hitlera, který má rty namalované rtěnkou. Není to poprvé, co se tato skupina pustila do kampaně, která vyvolává pozdvižení.

Španělská katolická organizace HazteOir svým autobusem protestuje proti zákonu, který rozlišuje násilí páchané na lidech i podle genderového klíče. Zákon prý diskriminuje muže. HazteOir již léta propaguje především rodinné hodnoty a ke své předchozí kampani v roce 2017 používala autobus v oranžové barvě, který se zaměřil na děti. Byl opatřen například heslem „Chlapci mají penisy, holky mají vulvy – nenechte se oklamat“. Tato kampaň byla ale úřady zastavena, protože podle nich měla za cíl vyvolat ve společnosti nenávist. Podle mluvčího katolické skupiny Luise Losady přijímané zákony o genderovém násilí a nařízení vycházející vstříc zájmům homosexuálů a leseb a „porušují práva na rovnost všech lidí“.

Skupina HazteOir, která vznikla v roce 2001, ve svém prohlášení také uvedla, že její autobusy budou jezdit Španělskem zejména před Mezinárodním dnem žen, který připadá na 8. března. Právě v tento den se očekávají po celé zemi velká shromáždění žen, které se stále hlasitěji ozývají proti sexuálnímu zneužívání a domácímu násilí.

Diskuse o genderových zákonech je ve Španělsku ostrá zejména v poslední době, navíc se ještě stupňuje, protože zemi čekají 28. dubna předčasné parlamentní volby. Podle průzkumů jsou síly pravice a levice vyrovnané.

JXD: Pane Duko, odmítat sex s dětmi není hysterie!
Jiří X. Doležal 1. března 2019 • 18:54

JXD: Pane Duko, odmítat sex s dětmi není hysterie!

Neuvěříte, kde všude byl před válkou vidět hákový kříž

Daniel BaretVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,800
23,050
29,240
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější