Setkání Trumpa a Kima v Hanoji skončilo dřív a bez jakékoliv dohody | Reflex.cz
nahoru

Setkání Trumpa a Kima v Hanoji skončilo dřív a bez jakékoliv dohody

ČTK28. února 2019 • 09:10
Setkání Trumpa a Kima v Hanoji skončilo dřív a bez jakékoliv dohody
foto: Reuters

Americký prezident Donald Trump a severokorejský vůdce Kim Čong-un nedosáhli na svém druhém summitu ve vietnamské metropoli Hanoji žádné dohody. Oznámil to dnes Bílý dům s tím, že jednání by měla v budoucnu pokračovat.

Mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová uvedla, že dvoudenní jednání Kima a Trumpa o denuklearizaci Severní Koreje byla konstruktivní, nevedla ale k dohodě. "V tuto chvíli nebylo dosaženo žádné dohody, týmy obou zemí se však těší na setkání v budoucnu," konstatovala v prohlášení Sandersová.

Severokorejci chtěli, aby byly zrušeny všechny sankce vůči KLDR, to jsme nemohli udělat, uvedl americký prezident Donald Trump po dvoudenním jednání s Kim Čong-unem, které dnes ve vietnamské metropoli skončilo bez dohody. "Někdy musíte odejít z jednání, a to byla ta chvíle," poznamenal šéf Bílého domu.

Dvojníci Kima a Trumpa uspořádali ve Vietnamu vlastní summit. „Kima“ pak úřady deportovaly

Podle amerického prezidenta má Kim určité představy, které ale neodpovídají představám Spojených států, a to by také důvod, proč schůzka skončila dříve a bez dohody.

Vrcholná schůzka skončila kolem 07:30 SEČ, tedy o něco dříve, než se předpokládalo. Sandersová řekla, že Trumpova dnešní tisková konference je přesunuta z 09:50 SEČ na 08:00 SEČ.

V 08:00 SEČ přitom mělo být původně podepsáno společné prohlášení, podpisová ceremonie se ale konat nebude. Stejně tak byl zrušen i plánovaný dnešní společný oběd obou státníků.

Trump a Kim zahájili svá jednání v Hanoji ve středu. Dnes spolu mluvili asi půl hodiny mezi čtyřma očima a poté pokračovali v rozhovorech za účasti poradců.

Jak se zrodil ženský box: Bez rukavic, bez podprsenek, s podpásovými údery i proti mužům
Slimáková: Zabíjíme se a jsme otroci jídla. Pravé nebezpečí nevidíme, lidi vyhazují…

ČTKVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější