Polovina Američanů chce Trumpovu zeď na hranici s Mexikem, 75 procent žádá změnu migračních zákonů | Reflex.cz
nahoru

Polovina Američanů chce Trumpovu zeď na hranici s Mexikem, 75 procent žádá změnu migračních zákonů

Daniel Baret14. února 2019 • 18:00
Prezident Donald Trump navštívil americko-mexickou hranici.
Prezident Donald Trump navštívil americko-mexickou hranici.
• foto: 
ČTK

Přestože tlak amerického prezidenta Donalda Trumpa ohledně stavby dalších bariér a zdí na hranici s Mexikem a na změnu zákonů o migraci, je ve světě i v USA často tvrdě kritizován, výsledky posledního rozsáhlého průzkumu nenasvědčují tomu, že odpor Američanů je odpor Američanů k těmto opatřením výrazný. V případě migrace podporuje změny většina lidí, v případě zdi jsou síly zcela vyrovnané.

Podle průzkumu veřejného mínění Politico/Morning Consult, který se uskutečnil 7. až 10. února podporuje výstavbu zdí a bariér na hranici s Mexikem 47 procent dotázaných. Proti je také 47 procent Američanů a pouze 6 procent odpovědělo, že na to nemá názor nebo neví. Tento zcela vyrovnaný stav je ale v protikladu s tím, jak záležitost často prezentují média. Předchozí průzkumy ukazovaly větší počet odpůrců zdi. Pro Donalda Trump je ještě daleko důležitější, že jeho voliči výstavbu zdí podporují většinově.

Donald Trump vyrazil za svým znovuzvolením. Na zdi s Mexikem trvá, v projevu překvapivě…

Velmi podobně skončily i odpovědi na otázku „jak důležitá priorita pro Kongres by měla být výstavba zdi na hranici Spojených států a Mexika?“. Podle 33 procent dotázaných Američanů to patří mezi hlavní priority, za důležitou, ale ne hlavní prioritu jí považuje dalších 13 procent voličů. Jako nedůležitou jí vnímá 12 procent respondentů. A 36 procent říká, že věc nemá zákonodárný sbor vůbec projednávat.

V případě reformy migračních zákonů je ale situace jiná. Za nejvyšší prioritu pro Kongres jí považuje až 46 procent lidí a dalších 36 procent uvedlo, že je to důležitá, ale nižší priorita. Pouze 15 procent považuje reformu za nevýznamnou a 9 procent sdělilo, že neví.

Pro další prezidentské volby, které se uskuteční v USA už příští rok, jsou to důležité indikátory toho, jak by se voliči mohli při hlasování rozhodovat.

Skutečná restaurace Severka ze seriálu Most!: Pivo jako křen a jídlo jako v nejlepší…
Trump se chytil do vlastní pasti. Pokud je před vámi betonová zeď, jděte skrz, radil v…

Daniel BaretVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější