Druhé setkání Trumpa a Kima zažije koncem února Hanoj | Reflex.cz
nahoru

Druhé setkání Trumpa a Kima zažije koncem února Hanoj

ČTK9. února 2019 • 09:50
Donald Trump a Kim Čong-un se sešli v Singapuru na historickém summitu (12.6.2018)
Donald Trump a Kim Čong-un se sešli v Singapuru na historickém summitu (12.6.2018)
• foto: 
ČTK

Americký prezident Donald Trump oznámil, že jeho druhé setkání se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem se uskuteční ve vietnamské metropoli Hanoji. Informovala o tom agentura Reuters. Schůzka je plánována na 27. a 28. února. První summit obou vůdců se uskutečnil loni v červnu v Singapuru. Na historické schůzce vyjádřil Kim Čong-un připravenost k denuklearizaci KLDR, žádná konkrétní opatření ale dohodnuta nebyla.

Jak je jeho zvykem, komentoval Donald Trump vše na svém twitterovém účtu: „Moji zástupci právě opustili Severní Koreu po velmi produktivním jednání, na němž bylo dohodnuto místo a čas druhého summitu s Kim Čong-unem. Ten se bude konat v Hanoji ve Vietnamu 27. a 28. února. Těším se na setkání s předsedou Kimem a na pokrok v otázce míru,“ napsal Trump na Twitteru.

Zvláštní americký zmocněnec pro Severní Koreu Stephen Biegun jednal uplynulé tři dny v Pchjongjangu o podrobnostech chystaného summitu. Se svým protějškem Kim Jong-čcholem „diskutovali o tom, jak pokročit v plnění závazků ze singapurského summitu mezi prezidentem Trumpem a Kim Čong-unem, které se týkají úplné denuklearizace, přeměny americko-severokorejských vztahů a budování trvalého míru na Korejském poloostrově", uvedlo v prohlášení americké ministerstvo zahraničí.

Usnul, když mluvil Donald Trump: Jak se školák Joshua Trump stal hvězdou Twitteru
Jak si v komunistickém Sovětském svazu představovali Západ. Je to trapné i legrační

ČTKMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější