Český kamioňák dostal ve Francii dva roky za převoz migrantů, o kterých možná ani nevěděl | Reflex.cz
nahoru

Český kamioňák dostal ve Francii dva roky za převoz migrantů, o kterých možná ani nevěděl

Nikola Forejtová, blesk.cz2. února 2019 • 08:00
Migranti potulující se kolem Calais.
Migranti potulující se kolem Calais.
• foto: 
reprofoto/twitter

Francouzský soud zpřísnil trest z 18 měsíců na dva roky vězení pro českého řidiče Jiří Sagana. Odsouzen byl za pašování migrantů z Iráku v chladicím boxu svého kamionu. Sagan se hájí tím, že o 15 uprchlících nevěděl, potvrdili to i samotní migranti. Svého kolegu hájí i další čeští kamioňáci. A tvrdí, že vůbec nemusel vědět o tom, že mu do auta migranti vlezli.

Francii se nyní čeští řidiči snaží vyhýbat obloukem. A shodují se v názoru, že je Francie nebezpečná. „Pokud jedete s chlaďákem, máte tam izolační plechovou vrstvu. Tam prostě nejde poznat, že se tam někdo dostal, hlavně vás ani nenapadne, že by někdo vlezl do mrazáku,“ obhajuje řidič Martin svého kolegu.

Oslovení kamioňáci s dvouletým rozsudkem francouzské prokuratory zásadně nesouhlasí. „Nemůžu být sprostý, tak co na to jiného říci. Jestliže dostal dva roky za něco, co nemůže ovlivnit, tak by s tím náš stát měl něco udělat. Je to ptákovina postavená na hlavu. Podle mě nás chtějí z Francie dostat úplně, za pár let tohle můžeme řešit třeba v Rumunsku,“ řekl pobouřený řidič Martin.

Více si můžete přečíst zde >>>

Seriál Most! uhranul diváky, média a odhalil stereotypy Čechů. Znamená to, že je…
Vladimír Pikora: Brexit je jen slabý odvar euroexitu
VLADIMÍR PIKORA 29. ledna 2019 • 13:44

Vladimír Pikora: Brexit je jen slabý odvar euroexitu

Nikola Forejtová, blesk.cz


Klíčová slova: kamion, migranti, Calais, soud, Francie


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější