Britská média: V Pákistánu odsouzené křesťance jsme odmítli azyl, islamisté schvalující její oběšení sem jezdí | Reflex.cz
nahoru

Britská média: V Pákistánu odsouzené křesťance jsme odmítli azyl, islamisté schvalující její oběšení sem jezdí

Lukáš Lhoťan10. ledna 2019 • 14:19
Muhammad Ramzan Sialvi byl v roce 2016 vyfotografován, jak líbá tělo popraveného pákistánského islámského extremisty Mumtaze Qadriho, vraha guvernéra Pandžabu Salmaana Taseera. Podle islamistů se Taseer provinil a zasloužil si smrt za obhajování Asie Bibiové.
Muhammad Ramzan Sialvi byl v roce 2016 vyfotografován, jak líbá tělo popraveného pákistánského islámského extremisty Mumtaze Qadriho, vraha guvernéra Pandžabu Salmaana Taseera. Podle islamistů se Taseer provinil a zasloužil si smrt za obhajování Asie Bibiové.
• foto: 
Facebook

Koncem října osvobodil pákistánský soud křesťanku Asiyu Noreenovou (světově proslavenou pod jménem Asia Bibiová) obviněnou z urážky zakladatele islámu Mohameda, za což jí hrozil trest smrti. Když se projednávala v britské vládě možnost, že by Asia Bibiová získala azyl ve Velké Británii, byla údajně taková možnost odmítnuta. Přitom islámští extremisté interesovaní v kauze Asie Bibiové naopak do Velké Británie jezdí propagovat své myšlenky v klidu za tolerantního přístupu úřadu.

Podle bulvárního deníku Daily Mail (s odvoláním na tajné vládní zdroje) byla možnost azylu pro Asii Bibiová a její rodinu odmítnuta na přímou intervenci britské premiérky; ta toto obvinění při parlamentních interpelacích odmítla jako nepravdivé. Ovšem i představitel pákistánských křesťanů žijících ve Velké Británii Wilson Chowdhry obvinil britské úřady z odmítnutí poskytnutí azylu ze strachu z násilné reakce pákistánských muslimů žijících ve Velké Británii, píše britský deník The Telegraph.

V souvislosti s případem Asie Bibiové ovšem upozornily britské bulvární noviny The Sun na skutečnost, že mešita Jamia Islamia Ghousia Trust v britském městě Luton si pozvala podporovatele vraha umírněného muslima, který usiloval o osvobození Asie Bibiové. Jde o Muhammada Ramzana Sialviho, který byl v roce 2016 vyfotografován, jak líbá tělo popraveného pákistánského islámského extremisty Mumtaze Qadriho, vraha guvernéra Pandžabu Salmaana Taseera. Podle islamistů se Taseer provinil a zasloužil si smrt za obhajování Asie Bibiové.

Islám v kostce: Jak se z Mohameda stal muslim, co je korán a proč se muslimové…

Hrozí radikalizace britských muslimů?

Sialvi navštívil mešitu v Lutonu koncem listopadu minulého roku a byl veřejně deklarován jako speciální host pátečního kázání (povinné kázání pro věřící muslimy). I muslimská komunita v Norsku si Sialviho pozvala jako znalce islámu, aby v islámském náboženství vzdělával její členy.

Mešita si také pozvala dalšího pákistánského muslimského duchovního hájícího potrestání Asie Bibiové. Jde o Hamida Saeeda Kazmiho, který veřejně protestoval proti jejímu propuštění, protože se ve věci údajných urážek zakladatele islámu Mohameda nesmí dělat kompromisy.

Proti skutečnosti, že britské úřady umožnily příjezd těchto islámských extremistů do Velké Británie, se ostře vymezili představitelé think-tanku Quilliam Foundation, který bojuje proti radikalizaci britské muslimské komunity, a protestovali proti němu i další aktivisté bojující proti islámskému extremismu.

Posvátná kniha islámu. Co ovlivnilo vznik koránu a proč se na jeho výkladu muslimové …
Amazonky z Dahomey: Drsné válečnice, kterých se bála celá Afrika
Martin Mrázek 14. února 2017 • 14:30

Amazonky z Dahomey: Drsné válečnice, kterých se bála celá Afrika
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Sadistická pornografie zmizela z webu. Dokazuje to, že práce policie a novinářů není zbytečná
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější