Poláci zatkli teroristu z Čečenska, byl napojený na Islámský stát. Islamistů v Polsku může být víc | Reflex.cz
nahoru

Poláci zatkli teroristu z Čečenska, byl napojený na Islámský stát. Islamistů v Polsku může být víc

Lukáš Lhoťan17. prosince 2018 • 10:16
Polská policie - ilustrační snímek
Polská policie - ilustrační snímek
• foto: 
Policja Lubuska

Ve stínu tragického případu vražedného útoku islamistického atentátníka na vánočních trzích v Štrasburku ve Francii zůstává zásah polské kontrarozvědky a policie, jejichž agenti koncem listopadu zatkli čečenského muslima obviněného z účasti v síti teroristické organizace Islámský stát.

O zatčení informovaly polské úřady teprve v těchto dnech. Zatčeným je jistý Alvi A., občan Ruské federace, který se pohyboval v islámských extremistických skupinách na území Sýrie a Turecka a během svého pobytu v Polsku údajně udržoval kontakty s polskými islámskými extremisty. Podle tvrzení polských operativců zatčený muslim bojoval i v řadách Islámského státu.

Podle polské kontrarozvědky ABW (Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego) je podezření, že se na území Polska může nacházet více muslimů spojených s aktivitami islámských teroristických organizací.

Islám v kostce: Jak se z Mohameda stal muslim, co je korán a proč se muslimové…

Islámští extremisté v Polsku

Obviněný Alvi A. se prý také podílel na organizování nelegální migrace do Evropy, informuje ve svém komuniké Stanisław Żaryn, mluvčí ministra koordinátora zvláštních služeb Polské republiky.

Jak dále oznámily polské úřady, byl Alvi A. členem větší skupiny muslimů, která se podílela na podpoře terorismu, a mnozí z členů této skupiny byli již zatčeni a vyhoštěni do zemí svého původu.

Není to první případ v souvislosti s Polskem a islámským terorismem. Před několika měsíci proběhl v Polsku soud s islámským extremistou Maročanem Mouradem T. vydávajícím se za uprchlíka, který byl napojen na struktury islámských teroristů (cestoval také přes Českou republiku). A například v roce 2017 se v Sýrii při sebevražedném atentátu v oblasti Aleppa odpálil polský muslim zvaný Abu Chattab Al-Bolandi (vlastním jménem Jakub Jakus).

Krásná manželka slavného narkobarona „Prcka“ Guzmána vystoupila ze stínu a předvádí se…
21 nejlepších válečných filmů všech dob a důvody, proč je rozhodně musíte vidět
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější