nahoru

Střelec blízkovýchodního vzhledu zabil 13 lidí včetně sebe. K útoku došlo v baru nedaleko Los Angeles

ČTK 8. listopadu 2018 • 12:15
Střelec blízkovýchodního vzhledu zabil 13 lidí včetně sebe. K útoku došlo v baru nedaleko Los Angeles
foto: ČTK

Neznámý útočník zastřelil v noci na dnešek při útoku v baru ve městě Thousand Oaks nedaleko Los Angeles 12 lidí, oznámil místní šerif Geoff Dean. Mezi mrtvými je i zástupce šerifa, který na místě zasahoval a který střelným zraněním podlehl v nemocnici. Dalších až 12 osob bylo zraněno. Třináctým mrtvým je střelec, jehož tělo bylo nalezeno uvnitř baru. Jaký byl střelcův motiv či zda útok souvisel s terorismem, není jasné.

Internetový portál Ventura County Star napsal, že útočník vystřelil asi třicetkrát. Televizi ABC svědci řekli, že pachatel nejdříve několikrát vystřelil, pak po baru házel dýmovnice, načež znovu střílel. Záchranáři přijali první hlášení o události ve středu kolem 23:20 místního času (asi 08:20 SEČ). Lidé na místě tvrdili, že útočník měl blízkovýchodní vzhled, bradku a byl celý oblečený do černého.

Ná záběrech místních médií bylo vidět, jak jsou z podniku Borderline Bar & Grill vynášeni lidé se střelnými zbraněními. Svědci popsali, že na místě ihned vypukla panika. Někteří z přítomných použili židle, aby rozbili okna a dostali se ven, jiní utíkali před střelbou na toalety. Bar je známý pořádáním tanečních zábav a koncertů. V době střelby se v něm nacházelo nejméně 200 zejména mladých lidí.

Jednou z obětí je i Ron Helus, zástupce šerifa, který byl ve službě 29 let, napsala CNN. "Ron byl odevzdaný své práci, a jak jsem dnes řekl jeho ženě, zemřel jako hrdina, když jel zachraňovat životy," uvedl šerif Geoff Dean.

ČTK


Klíčová slova: střelba, USA, útokDiskuse ke článku