Íránská televize odvysílala nepředstavitelné: Děti obdivují zbraně a zpěvem oslavují džihádisty | Reflex.cz
nahoru

Íránská televize odvysílala nepředstavitelné: Děti obdivují zbraně a zpěvem oslavují džihádisty

Lukáš Lhoťan23. října 2018 • 13:32
Dětský pořad íránské státní televize v němž děti obdivují zbraně na vojenské základně a písní oslavují ochotu svých otců stát se mučedníky
• video: 
The Middle East Media Research Institute (MEMRI)

Nepochopení vyvolává dětský pořad iránské státní televize, která odvysílala relaci, v níž skupinka dětí navštívila vojenskou základnu íránské armády a zazpívala píseň oslavující připravenost jejich otců zemřít v džihádu a stát se tak svatými mučedníky.

Na pořad upozornila na svém twitterovém účtu americká pobočka izraelské nevládní organizace The Middle East Media Research Institute (MEMRI), která monitoruje média v islámském světě. Od této nevládní organizace následně video převzaly s komentářem mnohá média, například britský zpravodajský web Dailymail.co.uk.

Děti po základně provádí žena, která je vyzývá, aby si prohlédly zbraně a techniku sloužící k obraně milované íránské vlasti. Moderátorka se během exkurze rozplývá nad krásou zbraní a děti poté zazpívají bojovnou píseň s připnutými fotografiemi, nejspíše íránského nejvyššího duchovního vůdce Ajatolláha Alího Chameneího.

Děti oslavují džihád

Děti v závěru klipu zpívají, že: „Můj táta, můj táta, můj táta je vojákem. Můj táta je vojákem. Můj táta je vojákem. Vojákem, mužem revoluce. Jejím velitelem je Sajjid Alí  [Chameneí]. Jeho vrchním velitelem je Mullah Alí. [Můj táta] bojuje s našimi hanebnými nepřáteli. Pomocí obrany a džihádu – bravo!“

Video bylo zveřejněno krátce poté, co bylo oznámeno uvalení amerických sankcí na íránskou polovojenskou organizaci Basídž (persky celým názvem Nírú-je Muqáwamat-e Basídž, Mobilizace sil odporu), což je organizace založena Ajatolláhem Chomejním během íránsko-irácké války. Mezi příslušníky jsou děti do 18 let věku, ženy a starší muži (nad 45 let).

Podle panislámské televizní stanice Al-Džazíry směřují americké ekonomické sankce na firmy podporující organizaci Basídž. Důvodem uvalení sankcí je obvinění, že tato organizace cvičí dětské vojáky a posílá je do Sýrie bojovat na straně syrského prezidenta Asada.

Poslední hodiny íránských žen bez hidžábu aneb Slavná demonstrace v Teheránu v roce 1979
Harvey Weinstein: Mocný muž Hollywoodu, producent skvělých filmů i sexuální násilníkKlíčová slova: Írán, děti, džihád, džihádista


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější