Íránská televize odvysílala nepředstavitelné: Děti obdivují zbraně a zpěvem oslavují džihádisty | Reflex.cz
nahoru

Íránská televize odvysílala nepředstavitelné: Děti obdivují zbraně a zpěvem oslavují džihádisty

Lukáš Lhoťan23. října 2018 • 13:32
Dětský pořad íránské státní televize v němž děti obdivují zbraně na vojenské základně a písní oslavují ochotu svých otců stát se mučedníky
• video: 
The Middle East Media Research Institute (MEMRI)

Nepochopení vyvolává dětský pořad iránské státní televize, která odvysílala relaci, v níž skupinka dětí navštívila vojenskou základnu íránské armády a zazpívala píseň oslavující připravenost jejich otců zemřít v džihádu a stát se tak svatými mučedníky.

Na pořad upozornila na svém twitterovém účtu americká pobočka izraelské nevládní organizace The Middle East Media Research Institute (MEMRI), která monitoruje média v islámském světě. Od této nevládní organizace následně video převzaly s komentářem mnohá média, například britský zpravodajský web Dailymail.co.uk.

Děti po základně provádí žena, která je vyzývá, aby si prohlédly zbraně a techniku sloužící k obraně milované íránské vlasti. Moderátorka se během exkurze rozplývá nad krásou zbraní a děti poté zazpívají bojovnou píseň s připnutými fotografiemi, nejspíše íránského nejvyššího duchovního vůdce Ajatolláha Alího Chameneího.

Děti oslavují džihád

Děti v závěru klipu zpívají, že: „Můj táta, můj táta, můj táta je vojákem. Můj táta je vojákem. Můj táta je vojákem. Vojákem, mužem revoluce. Jejím velitelem je Sajjid Alí  [Chameneí]. Jeho vrchním velitelem je Mullah Alí. [Můj táta] bojuje s našimi hanebnými nepřáteli. Pomocí obrany a džihádu – bravo!“

Video bylo zveřejněno krátce poté, co bylo oznámeno uvalení amerických sankcí na íránskou polovojenskou organizaci Basídž (persky celým názvem Nírú-je Muqáwamat-e Basídž, Mobilizace sil odporu), což je organizace založena Ajatolláhem Chomejním během íránsko-irácké války. Mezi příslušníky jsou děti do 18 let věku, ženy a starší muži (nad 45 let).

Podle panislámské televizní stanice Al-Džazíry směřují americké ekonomické sankce na firmy podporující organizaci Basídž. Důvodem uvalení sankcí je obvinění, že tato organizace cvičí dětské vojáky a posílá je do Sýrie bojovat na straně syrského prezidenta Asada.

Poslední hodiny íránských žen bez hidžábu aneb Slavná demonstrace v Teheránu v roce 1979
Harvey Weinstein: Mocný muž Hollywoodu, producent skvělých filmů i sexuální násilníkKlíčová slova: Írán, děti, džihád, džihádista


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Řidičák na psy: Moderní lidé nevědí, jak se chovat ke psům, a tím je ničí
PREMIUM X Nový feudalismus na postupu: Klimatická opatření mohou Evropu přivést k hladomoru
PREMIUM X Svět rakve, fotbalu a lejzru aneb Od festivalu kýče a pragmatismu až k festivalu světel
PREMIUM X Šmejdi dál kasírují a důchodci se dál zbavují úspor. Český mincovní obchod se po třech letech nezměnil
PREMIUM X Zrcadlo českého národa: Karel Gott si v roce 1977 zvolil stranu hřiště. A vybral si špatně

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější