nahoru

Česko je evropská laboratoř bankovních inovací. V bezkontaktním placení jsme nejlepší na světě

Vojtěch Kristen18. října 2018 • 10:00
Kartu vybavenou NFC technologií vlastní už téměř každý Čech
Kartu vybavenou NFC technologií vlastní už téměř každý Čech
• foto: 
profimedia.cz

Češi milují bankovní inovace. Jsme hračičky a lakmusový papírek Evropy, tvrdí odborníci. Právě v Česku se používají bezkontaktní platební karty nejvíce na světě a počet lidí využívajících internetové bankovnictví roste nejstrměji z celé Evropské unie. „Bankovní domy, které v Česku působí, jsou ve vývoji a inovacích na světové špičce,“ dodává pro INFO.CZ Pavel Štěpánek, výkonný ředitel České bankovní asociace (ČBA).

Že Česko patří ke špičce, je zřejmé i při pohledu na internetové bankovnictví. Ještě v roce 2007 jej v Česku využíval jen každý osmý, a v EU nám proto patřilo téměř poslední místo. O deset let později už se země vyšvihla do první poloviny a své bankovnictví přes počítač ovládá asi 57 procent Čechů.

Vyspělost Česka ve finančních inovacích je zřejmá i ve využívání bezkontaktních platebních karet. V tom dokonce patříme k nejlepším na světě; kartu vybavenou NFC technologií vlastní už téměř každý Čech. Platební kartu navíc stále častěji využíváme i k jiným účelům, než jen k placení a vybírání hotovosti - například jako nosič pro jízdenky na MHD. „Češi mají rádi inovace, které jim zvyšují komfort a jsou bezpečné,“ říká pro INFO.CZ Miroslav Lukeš, ředitel společnosti Mastercard pro ČR, SR a Rakousko.

Více o bankovních inovacích se dočtete zde >>> 

Princezna Leia na pláži: Carrie Fisher na vzácných snímcích z roku 1983, podívejte se
Začala finanční krize před 10 lety pádem banky Lehman Brothers? Ani náhodou! A…

Vojtěch Kristen
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,590
22,520
29,890
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější