nahoru

Nadějná rychlobruslařka Erbanová v pětadvaceti končí kariéru. Kvůli sporům s trenérem Novákem

isport.cz 27. srpna 2018 • 15:00
Video se připravuje ...
Karolína Erbanová po zisku bronzové olympijské medaile
• video: 
iSport TV

Tak tohle je hodně nečekaná zpráva. Rychlobruslařka Karolína Erbanová se v 25 letech rozhodla ukončit kariéru. Bronzová medailistka z olympiády v Pchjongčchangu a medailistka z mistrovství světa i Evropy to v pondělí oznámila ČTK.


"Jsem připravená závodit a šířit slávu své země jediným způsobem, který umím. Nejsem však už nadále připravená být obětí manipulativního, ponižujícího a útočného chování reprezentačního trenéra Petra Nováka, jehož lidské ani pracovní metody naprosto nesouzní s mými a nemohou mě vést k dobrým výkonům," uvedla Erbanová v prohlášení.

Novák nechtěl vyjádření Erbanové komentovat. Uvedl, že prohlášení ještě nečetl a o rozhodnutí své bývalé svěřenkyně nebyl ani dopředu informovaný. "Je ale možné, že přes média nebudu chtít situaci komentovat ani poté, co si jej přečtu," řekl ČTK Novák, který je momentálně s rychlobruslaři na soustředění v Itálii.

Rodačka z Vrchlabí se rychlobruslení věnovala od roku 2006, kdy začala trénovat pod Novákovým vedením. V roce 2014 však kouče opustila a přesídlila do Nizozemska, kde se připravovala v týmech Continu a AfterPay. Před dvěma týdny oznámila, že bude trénovat s polskou reprezentací, poté se ale rozhodla se sportem skončit.

Více čtěte na webu iSport.cz >>>

isport.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře