Skandál v Británii: Šéf opozice Corbyn patrně uctil památku teroristů, kteří zabíjeli na olympiádě v Mnichově | Reflex.cz
nahoru

Skandál v Británii: Šéf opozice Corbyn patrně uctil památku teroristů, kteří zabíjeli na olympiádě v Mnichově

-mic-14. srpna 2018 • 09:47
Jeremy Corbyn
Jeremy Corbyn
• foto: 
EPA

Britský list Daily Mail přišel se snímky a několika dalšími důkazy, že Jeremy Corbyn, předseda labouristické strany, v roce 2014 uctil “památku” pachatelů či organizátorů atentátu na izraelský sportovní tým při olympijských hrách v roce 1972 v Mnichově. Fotografie zachycují Corbyna s věncem v Tunisu právě na místě hrobu několika teroristů.

"Pamětní věnec v ruce a Jeremy Corbyn stojící kousek od hrobů teroristických vůdců spojených s masakrem v Mnichově," tak začíná článek britských novin Daily Mail. Snímek byl pořízen jako jeden z mnoha během připomínky údajných "palestinských mučedníků."

V hrobech přitom leží členové skupiny Černé září, palestinské teroristické skupiny, která se nechvalně proslavila právě útokem na mnichovské olympiádě.

Corbyn je známý kritik Izraele a naopak velmi benevolentní k násilným akcím Palestinců. Ve své straně toleruje silný antisemitismus.

Jeremy Corbyn podle všeho v Tunisku v roce 2014 uctil památku palestinských teroristů, včetně tech, kteří útočili během mnichovské olympiády v roce 1972Jeremy Corbyn podle všeho v Tunisku v roce 2014 uctil památku palestinských teroristů, včetně tech, kteří útočili během mnichovské olympiády v roce 1972Foto Palestinská ambasáda

Labouristé nejprve tvrdili, že Corbyn byl v Tunisu “uctít památku” obětí izraelského útoku na tuniský úřad Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) v roce 1985. Tato organizace ovšem rovněž páchala teroristické akce.

Navíc Dailym Mail zjistil, že fotografie jsou pořízeny asi 14 metrů od památníku útoku na sídlo OOP, právě na místě hrobů teroristů z Černého září.

Politici a bankéři poslali Turecko do výprodeje. Nejvyšší čas vyrazit na dovolenou!…

Přiznání

Nakonec Corbyn nepřímo přiznal, že účastnil i uctění památky palestinských teroristů z Mnichova, nepokládal ale věnce. Corbyn řekl, že věnce byly položeny také těm, kteří byli zabiti v Paříži v roce 1992. Tehdy tam byl zastřelen jeden z organizátorů mnichovského útoku. Jenže další fotografie Palestinské ambasády ho zaznamenávají při pokládání věnců.

Jeremy Corbyn podle všeho v Tunisku v roce 2014 uctil památku palestinských teroristů, včetně tech, kteří útočili během mnichovské olympiády v roce 1972Jeremy Corbyn podle všeho v Tunisku v roce 2014 uctil památku palestinských teroristů, včetně tech, kteří útočili během mnichovské olympiády v roce 1972Foto Palestinská ambasáda

Daily Mail navíc poukazuje na to, že Corbyn už v roce 2014 řekl komunistickému deníku, že se ceremoniálu v Tunisku účastnil a že věnce byly kladeny nejen těm, kteří zemřeli v roce 1985, ale i dalším, které zabila izraelská tajná služba Mossad.

Na olympiádě v Mnichově zabili palestinští teroristé 11 sportovců z Izraele a jeden policista.

Corbyn v minulosti několikrát přirovnal politiku Izraele k nacistickému Německu.

Živí a mrtví v SSSR: Podívejte se na téměř neznámé fotografie Velké vlastenecké války
„Vy zku*vení, rasističtí bastardi, já jsem žid!“ vyjel na britské socialisty bývalý…

-mic-Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější