Zadejte si do Googlu slovo idiot, jako první vám vyskočí fotografie Trumpa | Reflex.cz
nahoru

Zadejte si do Googlu slovo idiot, jako první vám vyskočí fotografie Trumpa

Tereza Stonišová25. července 2018 • 13:20
Donald Trump
Donald Trump
• foto: 
čtk

První obrázek, který se vám při vyhledávání hesla „idiot“ vyskočí, je fotografie amerického prezidenta Donalda Trumpa. Druhý, který vám vyskočí, taky. Třetí taky. Čtvrtý… Přesvědčte se sami.

Tento jev vznikl částečně přirozeně, částečně uměle. Začalo to tím, že při oficiální návštěvě Velké Británie vynesli britští posluchači (opět) písničku slavné skupiny Green Day nazvanou American Idiot do předních příček žebříčků. Pak se ale do věci vložili uživatelé serveru Reddit, kteří začali manipulovat s algoritmy Google tím, že publikovali články, kde byla fotografie Donalda Trumpa a v článku bylo klíčové slovo „idiot“. Tento jev se anglicky nazývá „Google bombing“ a způsobuje, že se k určitým klíčovým slovům dostávají při vyhledávání často ne zcela související obrázky.

 

Proč Evropané dráždí Spojené státy nízkými výdaji na obranu a jak je to doopravdy s…

Návštěva Donalda Trumpa ve Velké Británii se setkala s několika projevy Trumpových odpůrců. Donald Trump se setkal s britskou premiérkou Theresou Mayovou 13. července, přivítání na britské půdě mělo zřejmě zajímavý průběh, protože prezidentovi odpůrci se nafoukli heliem obří Trumpovu karikaturu a nechali ji létat na britskou metropolí.

Trump není první „obětí“ Google bombingu z řad amerických prezidentů. Podobnému útoku čelil také George Bush v roce 2003, kde při zadání hesla „příšerné selhání“ vyskočily obrázky republikánského prezidenta.

Generál Šedivý: Zastavte migraci než bude pozdě, na Balkáně už jsou znovu buňky…
Stál jste tam jak malá mokrá nudle! Schwarzenegger vyčetl Trumpovi jednání s PutinemKlíčová slova: Google, zprávy, idiot, Donald Trump


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč premiér Babiš přistoupil na vedoucí úlohu prezidenta v politickém systému země
PREMIUM X Karel Steigerwald: Léto horké nebo studené, nikdo nic neví
PREMIUM X Helmut Newton: Fotograf, před jehož objektivem ochotně zapózovala každá žena
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: V čem Češi vynikají? Obrana specifickým humorem a spotřeba alkoholu
PREMIUM X Karel Gott mit uns! Mistr jako zdroj inspirace a humoru...

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější