Čínské e-shopy budou mít nedaleko Prahy velké centrum pro celou Evropu | Reflex.cz
nahoru

Čínské e-shopy budou mít nedaleko Prahy velké centrum pro celou Evropu

Daniel Novák, E15.cz17. července 2018 • 11:53
Logistické centrum postavené developerem Panattoni v Pavlově u Prahy. Čínská společnost Huajie přes něj otevře cestu čínským e-shopům do Evropy.
Logistické centrum postavené developerem Panattoni v Pavlově u Prahy. Čínská společnost Huajie přes něj otevře cestu čínským e-shopům do Evropy.
• foto: 
Panattoni

Expanze čínských e-shopů do Evropy bude mít novou základnu nedaleko Prahy, v Pavlově na Kladensku, poblíž dálnice D6. Čínská společnost Huajie ji vytváří v novém skladovém komplexu. Ten postavila developerská skupina Panattoni a fond ze skupiny AEW Europe. Bude to už druhý velký sklad pro internetové obchody z Číny.

Číňané si na západním okraji metropole pronajali 25 tisíc metrů čtverečních skladů. Na transakci se podílela poradenská společnost 108 Agency.

„Hala společnosti Huajie je nejvýznamnějším developmentem v Česku, který se nám podařilo v tomto pololetí dokončit,“ uvedl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro Česko a Slovensko.

Halu, kterou si v Pavlově pronajala čínská Huajie, začal developer Panattoni stavět spekulativně. To znamená bez předem zajištěného nájemce. K podepsání nájmu došlo až během výstavby.

Jaké další velké firmy mají logistickou základnu u Pavlova? Dočtěte si článek na E15.cz >>>

Houževnatá národnostní menšina žijící na pomezí Itálie a Rakouska
Smrtící anatomie atomového hřibu. Kolorované snímky nechaly ožít jaderné testy, které…

Daniel Novák, E15.cz


Klíčová slova: Pavlov, Čína, e-shopDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
22,790
29,610
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější