nahoru

Nejtlustšímu ježkovi světa naordinovali přísnou dietu, cvalík musí shodit

Tereza Stonišová8. července 2018 • 11:30
Nejtlustšímu ježkovi světa naordinovali přísnou dietu, cvalík musí shodit
foto: ARC (Aberdeen Rescue Center)

Ježek, který je považovaný za vůbec nejtlustšího tvora svého druhu, musí nutně shodit. V současné době váží pichlavé zvíře téměř 2,4 kilogramu, což je přesně čtyřnásobek stropové váhy, která je u ježků ještě v pořádku. Zvíře absolvuje ozdravnou hubnoucí kúru v záchranném centru pro zvířata v Aberdeenshiru ve Skotsku.

Nenormální váha (ježek váží přesně 2,335 kilogramů) zvíře ohrožuje v několika směrech: zaprvé je pro něj již téměř nemožné se pohybovat. Za druhé vzhledem k tuku, který ježek nashromáždil, se nemůže schoulit do svého ochranného klubka, který by ježka chránil před případnými útočníky. Váha tedy zvířeti komplikuje, ale hlavně ohrožuje život.

„V současné chvíli váží stejně jako fotbalový míč, kterým se hraje na mistrovství světa,“ uvedl Keith Marley, jeden z pracovníků záchranného centra v Aberdeenshiru, kde se zvíře bude léčit z nadváhy. „Je to určitě nejtlustší ježek, jakého jsem kdy viděl,“ uvedl Marley pro BBC. „Běžná hmotnost ježků je okolo šesti set gramů,“ dodal.

10 rad pro cestovatele na safari: Jak „ulovit“ zvířata, když jste fotografičtí amatéři

„Hubnutí bude dlouhý a postupný proces. Musíme v jeho okolí umisťovat méně potravy a donutit ho, aby se hýbal,“ popsal Marley způsob, jakým chtějí ježka uzdravit z nadváhy. Ježkovi se to na začátku asi nebude líbit. „Bude ze začátku protivný,“ řekl ještě Keith Marley. Ale počáteční utrpení se ježkovi jistě vyplatí, s touto nadváhou by totiž zřejmě brzy uhynul.

Není to poprvé, kdy se ve Skotsku objevil takto obtloustlý ježek. V roce 2016 musel podstoupit dietu další cvalík, kterého pojmenovali Piggywinkle a který vážil 1,8 kilogramů. Na současného tlouštíka ale stále nemá.

Vědci v CERNu možná vyřeší vše. Imigraci, planetární sucho, Babiše...
Jiří X. Doležal 4. července 2018 • 23:36

Vědci v CERNu možná vyřeší vše. Imigraci, planetární sucho, Babiše...

JXD je šnek! Podívejte se na vysvětlení toho, jak ezoterici a léčitelé lžou, aby mohli …

 Klíčová slova: zprávy, ježek, dieta, obezita


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,540
21,790
28,660
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější