nahoru

Angelo, vracej imigranty, nebo skonči. Většina Němců je pro pád Merkelové vlády, pokud nezačne vracet migranty

ČTK18. června 2018 • 10:31
Angela Merkelová, německá kancléřka
Angela Merkelová, německá kancléřka
• foto: 
ČTK

Většina Němců je pro to, aby skončila současná velká koalice konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD), pokud se CSU neprosadí se svým požadavkem vracet část migrantů rovnou na německých hranicích. Ukázal to průzkum veřejného mínění, o němž informuje list Augsburger Allgemeine.

Pro ukončení koaliční spolupráce v případě, že Německo nezačne z hranic vracet žadatele o azyl, kteří už byli registrováni v jiné zemi Evropské unie, je 53 procent Němců, opačný názor jich má 40 procent.

Ještě výraznější je tento poměr v Bavorsku, kde je Křesťanskosociální unie (CSU) dominantní politickou silou. Pro konec vlády, která se rodila jen složitě a ve funkci ještě není ani 100 dní, se tam v případě neprosazení požadavku CSU vyslovilo 71 procent dotázaných, proti jich bylo jen 24 procent.

Lež o Lidicích: Poněmčení dětí bylo eufemismem, 82 jich nacisté udusili plynem

Vracení běženců proti evropskému právu

Vracení běženců přímo z hranic Německa zatím odmítá kancléřka Angela Merkelová (CDU) i koaliční SPD. Merkelová argumentuje tím, že by takový postup byl v rozporu s evropským právem a že je záležitost nutné řešit dohodou s dalšími evropskými zeměmi.

Dnes bude o problému, který podle mnohých skutečně začíná ohrožovat celou velkou koalici, jednat vedení CDU i CSU. Šéfka německé vlády by se k němu měla vyjádřit na odpolední tiskové konferenci.

Photoshop 17. století. Jaký byl ideál ženské krásy na dvoře anglického panovníka?
„Ukradli mě ve třinácti. Porodila jsem v patnácti.“ Portréty kavkazských žen, jejichž…

ČTK
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,560
22,540
29,910
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější