nahoru

Mobilní aplikace vám připomene dítě zapomenuté v autě. Má zabránit dětským úmrtím v rozpálených vozech

Jakub Havlíček 14. června 2018 • 08:30
Spící dívka v autě - ilustrační foto
Spící dívka v autě - ilustrační foto
• foto: 
ČTK/WAVEBREAK

Děti zapomenuté v rozpálených autech nejsou výjimkou ani v České republice. Mnozí z nich zemřelou kvůli vysokým teplotám. Nedávno zachránili strážníci v Brně tříletou holčičku téměř v bězvědomí. Dá se tomu předejít, teď i díky mobilní aplikaci The Backseat. 

Aplikace je zdarma pro přístroje se systémy iOS i Android a k dispozici je také pro český trh. O její vývoj se postaral tatínek z americké Arizony. Jeho snahou je snížit riziko zranění a smrtelných případů dětí, které rodiče nechali zamčené v horkém autě.

10 nejlepších aplikací roku pro Android a iOS >>>

Aplikace začne automaticky fungovat po uvedení vozu do pohybu. Rychlost, při které se tak stane, si můžete sami nastavit. Když se automobil přestane pohybovat, po uplynutí vámi nastaveného času (mezi 3-6 minutami) dostanete upozornění. To vám připomene abyste se ujistili, že jste s sebou vzali děti z auta.

Co se bude dít dál, když budete upozornění ignorovat? A jak proti zapomínání dětí v autě bojují automobilky? Dočtěte si článek na autorevue.cz >>>

Jakub Havlíček


Klíčová slova: Android, děti, smrt, auto, aplikace, iOS7Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.