Krkonoše včera zasáhlo silné krupobití, hory vypadaly jako zasněžené | Reflex.cz
nahoru

Krkonoše včera zasáhlo silné krupobití, hory vypadaly jako zasněžené

Tereza Stonišová10. června 2018 • 10:30
Krkonoše včera zasáhlo silné krupobití, hory vypadaly jako zasněžené
foto: TS

Na mnoha místech republiky včera komplikoval dopravu silný déšť s krupobitím. Silné krupobití zasáhlo nejvyšší české hory, kde padaly kroupy během téměř dvě hodiny trvající bouře. Silné bouře a výjezdy ke spadlým stromům hlásili včera hasiči z celé republiky. 

Mezi polednem a cca 14. hodinou se včera přes Liberecký kraj přehnalo silné krupobití. Kroupy a déšť byly hlášeny nejen z Krkonoš, ale také z jejich okolí. Hasiči museli vyjíždět během odpoledne ke 30 různým událostem. Odčerpávali zejména vodu ze zaplavených míst a odstraňovali popadané stromy. Komplikace byly i v dopravě, některé silnice musela policie dočasně uzavřít kvůli spadlým stromům či naplaveninám.

Bláto a bahno na silnicích podle dopravního webu policie působily problémy hlavně na Semilsku. Uzavřená musela být silnice 2887 u Bozkova a s opatrností byla průjezdná silnice 289 u Příkrého. Podle údajů z webu Českého hydrometeorologického ústavu v kraji nejvíce během hodiny napršelo v Roprachticích na Semilsku, a to přes 55 litrů na metr čtvereční.

Podle operačního hasičů měli zásahy napříč celým krajem. "Zasahovali jsme i na jiskření drátů vysokého napětí a také u požáru trafostanice," uvedli hasičil. Po 18:00 podle něj řešili ještě 15 z více než 30 nahlášených událostí.


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Sadistická pornografie zmizela z webu. Dokazuje to, že práce policie a novinářů není zbytečná
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější