nahoru

Krkonoše včera zasáhlo silné krupobití, hory vypadaly jako zasněžené

Tereza Stonišová 10. června 2018 • 10:30
Krkonoše včera zasáhlo silné krupobití, hory vypadaly jako zasněžené
foto: TS

Na mnoha místech republiky včera komplikoval dopravu silný déšť s krupobitím. Silné krupobití zasáhlo nejvyšší české hory, kde padaly kroupy během téměř dvě hodiny trvající bouře. Silné bouře a výjezdy ke spadlým stromům hlásili včera hasiči z celé republiky. 

Mezi polednem a cca 14. hodinou se včera přes Liberecký kraj přehnalo silné krupobití. Kroupy a déšť byly hlášeny nejen z Krkonoš, ale také z jejich okolí. Hasiči museli vyjíždět během odpoledne ke 30 různým událostem. Odčerpávali zejména vodu ze zaplavených míst a odstraňovali popadané stromy. Komplikace byly i v dopravě, některé silnice musela policie dočasně uzavřít kvůli spadlým stromům či naplaveninám.

Bláto a bahno na silnicích podle dopravního webu policie působily problémy hlavně na Semilsku. Uzavřená musela být silnice 2887 u Bozkova a s opatrností byla průjezdná silnice 289 u Příkrého. Podle údajů z webu Českého hydrometeorologického ústavu v kraji nejvíce během hodiny napršelo v Roprachticích na Semilsku, a to přes 55 litrů na metr čtvereční.

Podle operačního hasičů měli zásahy napříč celým krajem. "Zasahovali jsme i na jiskření drátů vysokého napětí a také u požáru trafostanice," uvedli hasičil. Po 18:00 podle něj řešili ještě 15 z více než 30 nahlášených událostí.Diskuse ke článku