nahoru

Stěžovat si budu až doma, píše v dopise z vězení pašeračka heroinu Tereza

Lucie Šulcová, blesk.cz11. května 2018 • 11:30
Tereza poslala Blesku z vězení čtyřstránkový dopis
Tereza poslala Blesku z vězení čtyřstránkový dopis
• foto: 
Archiv Blesku

Hrozí jí až 14 let v tvrdém pákistánském vězení za pašování devíti kil heroinu! Místo zoufalství a proklínání osudu komentuje Tereza H. (22) svoji situaci v exkluzívním dopise pro deník Blesk zcela bez emocí: „Je to jen jedna z mnoha životních překážek, i když z těch těžších!“

Spojit se s Terezou H. není nic jednoduchého. Ve vězení Kot Lakhpat v Láhauru totiž nesmí dostávat poštu, a s rodinou tak komunikuje přes českou ambasádu. Blesku se ji ale podařilo kontaktovat prostřednictvím advokáta Gula Hasana Chána, který ji sice nezastupuje, měl ale možnost se s ní několikrát setkat, když čekala na své slyšení.

Českou pašeračku Terezu H. nechytili v Pákistánu náhodou. Sousední stát heroinem…

Minulý pátek jí předal seznam otázek v češtině, na které Tereza slíbila do příštího jednání odpovědět. „Jsem moc ráda, že se ozval někdo z českých médií. Po tom, co jsem si přečetla některé příspěvky na internetu, tzv. o mně beze mě, jsem se sama chtěla spojit s ČR a uvést vše na pravou míru,“ napsala v úvodu svého čtyřstránkového dopisu, jejž prostředníkovi předala před středečním soudním jednáním.

Celý dopis Terezy H. si přečtěte zde >>>

Jaká je Tereza H.? Exkluzivně pro Reflex promluvila matka dívky zadržené za pašování drog
Jak probíhal nález drog a zatčení Češky v Pákistánu? Uniklé video ukazuje zásah celníků

Lucie Šulcová, blesk.czSenátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,720
28,560
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější