Alžběta II. i další členové královské rodiny patří podle průzkumu pořád mezi nejobdivovanější Brity | Reflex.cz
nahoru

Alžběta II. i další členové královské rodiny patří podle průzkumu pořád mezi nejobdivovanější Brity

Daniel Baret14. dubna 2018 • 12:30
Královna s následníky trůnu
Královna s následníky trůnu
• foto: 
ČTK

Svatba prince Harryho a americké herečky Meghan Markle, která se uskuteční 19. května, je jednou z nejočekávanějších událostí letošního roku. Proto přitahuje i velkou pozornost k britské královské rodině. A jak ukázal velký průzkum společnosti YouGov, členové královské rodiny mají pořád mimořádnou podporu svých „poddaných“ i obyvatel jiných států.

Podle zjištění společnosti YouGov, která patří mezi nejrespektovanější organizace světa v oblasti průzkumů, je královna Alžběta vůbec nejobdivovanějším člověkem země. Svůj hlas jí dalo v tomto případě skoro 20 procent Britů. Na druhém místě s téměř 17 procenty skončil přírodovědec a popularizátor vědy David Attenborough, na třetím pak bývalý americký prezident Barack Obama s více než 12 procenty. To když se podíváme na výsledky ženské i mužské kategorie dohromady.

Průzkum, jehož výsledky byly zveřejněny 11. dubna, probíhal současně ve 35 zemích světa (proto v Rusku například vyhrál Vladimir Putin a výrazně tam uspěla i první kosmonautka světa Valentina Těreškovová). Byly vytvořeny dvě kategorie - muži a ženy. V ženách, kde v celosvětovém srovnání vyhrála americká herečka Angelina Jolie, byla Alžběta II. na čtvrtém místě.

Více o svatbě prince Harryho a Meghan najdete ZDE >>>

Královská svatba klepe na dveře. Trump, Obama ani Mayová pozvánku nedostali. Kdo ano?

Ve Velké Británii se ale dařilo i dalším členům královské rodiny. Čtvrtým nejobdivovanějším mužem je tam princ Harry, na sedmém místě se ocitl jeho bratr William a devátý je jejich dědeček princ Philip (manžel královny Alžběty). Mezi ženami pak v Británii ještě bodovala na devátém místě vévodkyně Kate, manželka prince Williama.

Naopak příliš neuspěl princ Charles, který je ale nástupcem trůnu. Podle jiných průzkumů by ho ale ráda viděla na tomto místě pouze třetina Britů, více než polovina by dala přednost Williamovi. Jenže to by se jeho otec musel trůnu oficiálně vzdát.

Zajímavé je, že monarchie je v posledních letech populární také u mladých Britů. Podporuje ji více než 60 procent obyvatel Británie ve věku 18 až 24 let. Podle expertů k tomu přispělo zatím velmi šťastné manželství prince Williama a vévodkyně Kate. Zlepšit to může i očekávána svatba prince Harryho a známé americké herečky. Na obou bratrech Britové oceňují, že na rozdíl od minulosti se jim vyhýbají skandály, zapojili se do činnosti armády (dokonce ve válečném Afghánistánu) a vydatně pomáhají různým charitám.

Je Alžběta II. potomkem proroka Mohameda? Charles uvažuje o přeformulování…
Ekokrálovna Alžběta: Plánuje solární panely na střeše Buckinghamského paláce, teď jde…

Daniel BaretVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zrcadlo českého národa: Karel Gott si v roce 1977 zvolil stranu hřiště. A vybral si špatně
PREMIUM X Jak na pazourek? Zkušený mistr řemesla vás naučí nejlepší řemeslné triky neandertálců
PREMIUM X Východ vrací úder: Počítačové hry válcují Hollywood a Češi jsou u toho
PREMIUM X Jefim Fištejn: Pokrok nezastavíš aneb Politická korektnost za hranicí absurdity
PREMIUM X Zpověď 63leté striptérky jménem Sugar: Lidi se tomu nejdřív chechtají, ale pak se třeba zamyslí

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější