Nebezpečí Airbnb: Šedesátiletý chlípník z Paříže si natáčel studentky ve sprše | Reflex.cz
nahoru

Nebezpečí Airbnb: Šedesátiletý chlípník z Paříže si natáčel studentky ve sprše

Clara Zangová14. dubna 2018 • 18:30
Celá proces ubytování přes Airbnb je rychlý a intuitivní.
Celá proces ubytování přes Airbnb je rychlý a intuitivní.
• foto: 
Airbnb.com

Pařížského poskytovatele služby Airbnb, prostřednictvím které nabízejí lidé levné ubytování, umístila policie minulý týden do vazby. Osm studentek, které pobývají ve Francii v rámci programu Erasmus, kontaktovaly policii potom co zjistily, že si je jejich hostitel natáčí ve sprše.

Na to, že muž umístil do své koupelny kamery, přišly dívky úplnou náhodou. Jedna z nich přistihla majitele bytu při sledování podezřelého videa sprchující se ženy, která jí připomínala její spolubydlící. Když hostitel odešel, dívky začaly prohledávat jeho počítač. Objevily několik videí, na nichž bylo všech osm mladých žen kolumbijského, ruského a korejského původu, a také dvě kamery, které muž umístil v koupelně. Ihned kontaktovaly policii pařížského čtrnáctého obvodu, v němž se byt nachází.

Podobný případ policie řešila začátkem ledna v Annecy na jihovýchodě Francie. Skupina sedmi přátel se rozhodla přes platformu Airbnb strávit začátek nového roku v horách. Jednoho z hostů zaujal v koupelně budík nasměrovaný ke sprše, v němž našel ukrytou kameru. Další kameru umístil pětačtyřicetiletý hostitel do hostinského pokoje tak, aby snímala postel. Pořízená videa si mohl ihned prohlížet na mobilním telefonu.

Očima libertariána: Piráti se chystají loupit v Airbnb
Roman Kříž 2. února 2018 • 11:38

Očima libertariána: Piráti se chystají loupit v Airbnb

Nepříjemné překvapení potkalo i dvojici mladých žen ze severofrancouzského Pas-de-Calais. Loni v létě při své cestě do Barcelony rovněž využily k ubytování prostory, které nabízel osmatřicetiletý muž přes Airbnb. Poslední večer si jedna z žen všimla, že na polici v koupelně je schovaný mobilní telefon nasměrovaný ke sprše a nahrává. Dvojice kontaktovala policii. Hostitel policistům tvrdil, že umístil mobilní telefon do koupelny proto, aby ženy mohly při sprchování poslouchat hudbu. Z komunity Airbnb byl za narušování soukromí vyloučen.

Obdobná kauza se však váže i k platformě Couchsurfing, skrze kterou nabízejí lidé ubytování zdarma. V roce 2015 byl na šest měsíců uvězněn sedmatřicetiletý muž z Marseille, který filmoval své hosty skrze díru ve skříni. Přiznal se také, že přidával do sprchových gelů žen kyselinu chlorovodíkovou, aby ze sebe musely gel dlouho smývat a strávily ve sprše co nejdelší dobu.

Policie rozbila v Paříži síť pasáků prostitutek, kteří si pronajímali byty přes službu …
V Trumpově rodném domě je možné se ubytovat. Zaplatíte 725 dolarů na noc
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Děkuji, že jste mi pomohl, soudruhu. Jak legenda českého big beatu Kosťa Ruchadze utekl fízlům přímo na Západ
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější