nahoru

Polonahá aktivistka, která vyběhla při volbách na Zemana, přišla o práci

Tereza Stonišová 11. února 2018 • 18:40
Polonahá aktivistka, která vyběhla při volbách na Zemana, přišla o práci
foto: Facebook.com

Aktivistka Anželina Diašová se v České republice proslavila především svým vystoupením při prvním kole prezidentské volby letos v lednu. V okamžiku, kdy se prezident Zeman chystal zvolit za přítomnosti novinářů ve svém volebním okrsku, na něj vyběhla s rukama vzhůru a polonahá s nápisem „Putin, Zemanova děvka.“ Nyní žena ztratila práci učitelky v mateřské školce, jakož i práci novinářky na webu, kde hodnotila restaurace.

Dnes Rádio Svobodná Evropa uvedlo, že Diašová, která se musela vrátit na Ukrajinu, ztratila práci. "Myslím, že někteří lidé jsou příliš konzervativní a je pro ně obtížné, aby pro ně pracoval někdo, kdo dělá něco zvláštního, něco abnormálního," citovala Diašovou ČTK. Zároveň však Ukrajinka angolského původu uvedla, že ani tyto nepříjemnosti ji nehodlají zradit od její další aktivity v rámci hnutí Femen.

Diašovou ve zkráceném řízení odsoudili ke třem měsícům podmíněného trestu. Zároveň byla vyhoštěna z České republiky, kterou po skončení zkráceného přípravného řízení opustila. Vrátila se zpátky na Ukrajinu.

Diašová pro Rádio Svobodná Evropa také uvedla, že věděla o tom, že se za ni někteří rodiče, jejichž děti ve školce měla na starosti, styděly. Není to přitom poprvé, kdy se k podobným výstupům uchýlila. Při české prezidentské volbě chtěla žena především upozornit na Zemanovo úzké napojení na Rusko, jakož i napojení jeho hradních nejbližších, kteří Českou republiku strhávají východním směrem.

 

 Klíčová slova: ukrajina, Miloš Zeman, femenDiskuse ke článku