Polonahá aktivistka, která vyběhla při volbách na Zemana, přišla o práci | Reflex.cz
nahoru

Polonahá aktivistka, která vyběhla při volbách na Zemana, přišla o práci

Tereza Stonišová11. února 2018 • 18:40
Polonahá aktivistka, která vyběhla při volbách na Zemana, přišla o práci
foto: Facebook.com

Aktivistka Anželina Diašová se v České republice proslavila především svým vystoupením při prvním kole prezidentské volby letos v lednu. V okamžiku, kdy se prezident Zeman chystal zvolit za přítomnosti novinářů ve svém volebním okrsku, na něj vyběhla s rukama vzhůru a polonahá s nápisem „Putin, Zemanova děvka.“ Nyní žena ztratila práci učitelky v mateřské školce, jakož i práci novinářky na webu, kde hodnotila restaurace.

Dnes Rádio Svobodná Evropa uvedlo, že Diašová, která se musela vrátit na Ukrajinu, ztratila práci. "Myslím, že někteří lidé jsou příliš konzervativní a je pro ně obtížné, aby pro ně pracoval někdo, kdo dělá něco zvláštního, něco abnormálního," citovala Diašovou ČTK. Zároveň však Ukrajinka angolského původu uvedla, že ani tyto nepříjemnosti ji nehodlají zradit od její další aktivity v rámci hnutí Femen.

Diašovou ve zkráceném řízení odsoudili ke třem měsícům podmíněného trestu. Zároveň byla vyhoštěna z České republiky, kterou po skončení zkráceného přípravného řízení opustila. Vrátila se zpátky na Ukrajinu.

Diašová pro Rádio Svobodná Evropa také uvedla, že věděla o tom, že se za ni někteří rodiče, jejichž děti ve školce měla na starosti, styděly. Není to přitom poprvé, kdy se k podobným výstupům uchýlila. Při české prezidentské volbě chtěla žena především upozornit na Zemanovo úzké napojení na Rusko, jakož i napojení jeho hradních nejbližších, kteří Českou republiku strhávají východním směrem.

Robot, české slovo, které dobylo svět. Před 80 lety BBC poprvé odvysílala Čapkovo R.U.R.
Reportáž z Koreje: Místo zrušeného sjezdu v horách procházka po písečné pláži u…
Zemřel islandský hudební skladatel Jóhann Jóhannsson, držitel Zlatého glóbu za Teorii…
 

 Klíčová slova: Ukrajina, Miloš Zeman, Femen


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
23,050
29,410
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější