Paul Ryan, předseda Sněmovny reprezentantů USA a jeden z nejvlivnějších politiků světa, přijede v březnu do Česka | Reflex.cz
nahoru

Paul Ryan, předseda Sněmovny reprezentantů USA a jeden z nejvlivnějších politiků světa, přijede v březnu do Česka

Viliam Buchert1. února 2018 • 14:50
Paul Ryan (vpravo) s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.
Paul Ryan (vpravo) s americkým prezidentem Donaldem Trumpem.
• foto: 
Twitter Paula Ryana

Republikán Paul Ryan (48), předseda Sněmovny reprezentantů Kongresu USA a tím pádem jeden z vůbec nejvlivnějších amerických a světových politiků, by měl koncem března přijet na návštěvu České republiky. Pozval ho na ní šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček. Ryan by se měl zúčastnit některých akcí v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa.

Podle informací, které získal Reflex.cz z diplomatických zdrojů, by měl Paul Ryan přijet do Česka koncem března. Už na začátku ledna přitom Radek Vondráček při setkání s novým americkým velvyslancem v Praze Stephenem Kingem řekl, že „by to byl důstojný příspěvek k oslavám, kdyby jeden z nejvyšších zástupců USA navštívil Českou republiku“.

Protože Ryan je předsedou Sněmovny reprezentantů, což je dolní komora amerického Kongresu, patří nejenom mezi nejvlivnější politiky USA, ale i celého světa. Jeho návštěva by se pak dala označit za český diplomatický úspěch.

USA nikdy nebyly tak rozdělené. Trump je ale spíš důsledek problému, říká bývalý…

Podstatnou měrou k ní může přispět americký velvyslanec v České republice Stephen King, protože ten je už dlouho považovaný za politického patrona Ryana. Oba pocházejí ze státu Wisconsin a Paul Ryan jako mladík kdysi pracoval pro Kinga v kampani. Ten se na oplátku pak stal jeho patronem v republikánské straně. Kingovým partnerem v byznysu byl navíc Ryanův bratr Tobin.

Přestože Ryan dnes úzce spolupracuje s Donaldem Trumpem, tak v roce 2016 se od něj v průběhu prezidentské kampaně distancoval. Například kvůli nahrávkám, na kterých Trump hovoří obscénním způsobem o ženách.

Trumpovi si chtěli půjčit van Gogha. Muzeum jim místo toho nabídlo toaletu z pravého zlata
Oheň, hněv a špína z Bílého domu. Trump ustojí i současné drby ze zákulisí
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Sadistická pornografie zmizela z webu. Dokazuje to, že práce policie a novinářů není zbytečná
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější