V Praze hořel hotel. Nejméně dva lidé zemřeli, desítky dalších mají zranění. Hasiči budou zasahovat do noci | Reflex.cz
nahoru

V Praze hořel hotel. Nejméně dva lidé zemřeli, desítky dalších mají zranění. Hasiči budou zasahovat do noci

ČTK20. ledna 2018 • 20:05
Hasiči bojují s požárem hotelu v centru Prahy
Hasiči bojují s požárem hotelu v centru Prahy
• foto: 
Michal Protivansky

Při požáru hotelu Eurostars David v Náplavní ulici nedaleko Masarykova nábřeží na Novém Městě zemřeli přinejmenším dva lidé, zraněných jsou desítky, z toho někteří ve velmi vážném stavu. Mezi zraněnými jsou i dva hasiči. V budově se nacházelo zhruba 40 osob, které převzali do péče záchranáři. Vyplývá to z informací hasičů a záchranářů.

Hasiči budovu stále prohledávají, počet obětí tak nemusí být konečný. Byl vyhlášen zvláštní stupeň požárního poplachu, záchranná služba aktivovala traumaplán pro případ většího počtu zraněných. Na místě zasahují profesionální hasiči z celé Prahy i dobrovolní hasiči. V budově nejde proud, takže zásah je mimořádně náročný a potrvá dlouho do noci. 

Tragické požáry s větším počtem obětí nejsou v Praze příliš časté. Mezi nejtragičtější patří požár drážní budovy na pražské Florenci, kde v říjnu 2010 zahynulo devět lidí, či osm obětí v hotelu Olympik v květnu 1995.

Aktualizace: Požár si v neděli nad ránem vyžádal již třetí oběť. Těžce zraněný člověk, kterého záchranáři v kritickém stavu převezli do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, dnes ráno zemřel. ČTK to řekl mluvčí nemocnice Michal Schneider. Dva lidé zahynuli ještě před příjezdem hasičů v sobotu večer.

Saský Fénix: Podívejte se, jak vstávaly z popela Drážďany po spojeneckém bombardování

Výběr požárů, které si v Praze vyžádaly dvě a více obětí na životech:

devět obětí:

27. října 2010 - Při nočním požáru drážní budovy u pražského autobusového nádraží na Florenci zemřelo devět lidí. Všechny oběti se udusily. Šlo o tři ženy a šest mužů, všichni byli ve věku mezi 19 a 44 lety. V objektu často přespávali bezdomovci. Shořelá budova, jež dříve patřila Českým drahám, byla určena k demolici. Požár podle policie z nedbalosti způsobil čtyřicetiletý muž, který se posléze stal jednou z jeho obětí. Kriminalisté proto vyšetřování případu odložili.

osm obětí: 

26. května 1995 - Při požáru pražského hotelu Olympik zemřelo osm hostů (tři Belgičanky, dvě Finky, dvě Američanky a jeden Němec) a 34 lidí bylo zraněno. Požár vznikl v provozní místnosti v 11. patře na chladicím systému ledničky (vznícení textilií odložených na chladničce). Z hotelu bylo evakuováno téměř 600 osob, škoda byla podle závěrečné zprávy krizového štábu z června 1995 odhadnuta na 50 milionů korun.

O víkendu hořel Londýn. Britská metropole si připomněla 350 let od ničivého požáru

čtyři oběti:

8. října 1996 - Oheň zachvátil noční klub African Safari v Praze 5. Přímo na místě zemřel jeden člověk, další tři lidé podlehli v následujících dnech svým zraněním v nemocnici.

2. února 2006 - Životy čtyř lidí si vyžádal požár bytu v panelovém domě na sídlišti Opatov v Praze 11. Tři lidé uhořeli v bytě, čtvrtý těžce popálený muž zahynul, když se zřítil z 11. patra domu. Za založení požáru poslal pražský městský soud v říjnu 2006 dva pachatele do vězení na 15 a 12 let, vrchní soud tresty potvrdil.

tři oběti:

13. ledna 1991 - Požár v ubytovně Státního statku Praha v Radotíně: zahynuli tři lidé.

11. června 2003 - Dva mladí manželé a jejich dvouleté dítě se udusili při požáru rodinného domku v Praze 4-Spořilově. Oheň se rozšířil po výbuchu plynu.

14. března 2006 - Tři lidé přišli o život a dalších pět bylo zraněno při požáru ve dvoupodlažní ubytovně ve Strojírenské ulici v Praze-Zličíně.

dvě oběti:

21. prosince 2014 - Dva lidé zemřeli při požáru bytu v Kolínské ulici v Praze.

30. července 2015 - Dvě ženy zemřely při požáru rodinného domu v pražské ulici Na Ořechovce ve Střešovicích.

20. ledna 2018 - Při požáru hotelu Eurostars David v Náplavní ulici nedaleko Masarykova nábřeží na Novém Městě zemřeli přinejmenším dva lidé, zraněných jsou desítky, z toho někteří ve velmi vážném stavu.

Při tragické nehodě autobusu v Horoměřicích u Prahy zemřeli tři lidé, zraněných jsou …
Wi-Fi v pražském metru: Kam nepustíme trh, vymyslíme kravinu
Petr Koblovský 9. ledna 2018 • 12:23

Wi-Fi v pražském metru: Kam nepustíme trh, vymyslíme kravinu

ČTK


Klíčová slova: požár, hotel, Praha , hasiči


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější