„Hej, seš naživu?,“ ptal se slavný youtuber oběšence. Po zdrcující kritice se omluvil | Reflex.cz
nahoru

„Hej, seš naživu?,“ ptal se slavný youtuber oběšence. Po zdrcující kritice se omluvil

Daniel Baret7. ledna 2018 • 08:30
Známý americký youtuber Paul Logan si uřízl pořádnou ostudu kvůli natáčení oběšence.
Známý americký youtuber Paul Logan si uřízl pořádnou ostudu kvůli natáčení oběšence.
• foto: 
Youtube

Slavný americký youtuber Paul Logan, kterého sleduje pravidelně kolem 15 milionů lidí, pořádně přestřelil. V japonském lese Aokagihara, který je známým místem pro sebevrahy, narazil se skupinou známých na skutečného oběšence a dělal si z toho legraci. Tentokráte ale pořádně narazil, kritika se na něj snesla ze všech stran a Logan se nakonec omluvil za nevhodné chování.

Paul Logan se skupinou známých původně vyrazil do lesa Aokigahara, který se nachází na úpatí legendární hory Fudži v Japonsku, aby zde přespali. Místo má totiž historickou spojitost s démony z japonské mytologie a navíc se od 60. let minulého století stalo oblíbeným místem sebevrahů. Vůbec nikoho by ale v Japonsku nenapadlo, že by si z této skutečnosti měl někdo dělat legraci, protože počet sebevražd je v zemi vycházejícího slunce vysoký a je to vážný problém.

Logan se skupinou ale v lese skutečně narazil na oběšeného sebevraha. Má k tomu pak zcela nevhodné poznámky, dělá si z toho i legraci. Dokonce se situaci i směje. V jednu chvíli se ptá: „Hej, seš naživu?,“ zeptá se youtuber mrtvého těla. Nikdo to ale za žádnou legraci nepovažoval. Video bylo kritizováno ze všech stran.

Youtuber se nakonec v pondělí omluvil a začal tvrdit, že sebevražda, deprese a psychické onemocnění jsou vážné problémy. Jenže s tímto úmyslem video ani nenatočil, ani nezveřejnil. Lhal.

Teror Boko Haram: Fotograf dojemně zachytil bídu Nigerijců v uprchlických táborech

Společnost YouTube, jako vždy v podobných případech, nejdříve mlžila, pak video odstranila na základě porušení podmínek, které sama stanovila a omluvila se rodině mrtvého člověka. Jenže video i tak dál koluje internetem. Dělat si ale ze sebevraha legraci, zejména když neznáme motivy jeho činu, je odporné a proto video ani my nezveřejňujeme.

Přestože japonský les Aokigahara je opředen legendami, až do roku 1960 nebyl místem, kde by lidé páchali sebevraždy. V tomto roce ale spisovatel Seičo Macumoto vydal román, v němž popisuje, jak lidé na toto místo odcházejí zemřít. To zde nastartovalo vlnu sebevražedných pokusů, kterým se úřady snažily zabránit, nicméně odlehlý les o rozloze 35 kilometrů čtverečních nebyly schopny policejní složky účinně hlídat. Na přístupových cestách jsou proto speciální hlídky a všude v lese visí cedule povzbuzující k životu a telefonní čísla na psychology.

Zamrzlá Niagara: Silný mráz proměnil známé vodopády v pohádkovou krajinu
Znepokojivé snímky geniální fotografky, která ve 22 letech spáchala sebevraždu

Daniel BaretVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější