Opilý řidič zabil v noci na Silvestra v centru Prahy mladou cizinku. Měl přes 2 promile v krvi | Reflex.cz
nahoru

Opilý řidič zabil v noci na Silvestra v centru Prahy mladou cizinku. Měl přes 2 promile v krvi

ČTK1. ledna 2018 • 14:35
Opilý řidič zabil v noci na Silvestra v centru Prahy mladou cizinku. Měl přes 2 promile v krvi
foto: David Malík

Řidič pod vlivem alkoholu srazil v centru Prahy v noci mladou ženu. Šestadvacetiletá cizinka zemřela na místě i přes pokusy o oživení. Opilý řidič měl přes dvě promile alkoholu, ženu srazil na přechodu. Za usmrcení z nedbalosti mu nyní hrozí až osm let ve vězení. ČTK to dnes řekli mluvčí záchranné služby a policie.

Nehoda se podle policie a záchranné služby stala na rohu Myslíkovy a Spálené ulice. Policie dostala hlášení o nehodě kolem 03:00. Opilý řidič černého mercedesu ženu srazil na přechodu pro chodce. "Bohužel i přes veškeré oživovací pokusy, jak dle svědků, tak i posádek na místě, žena zemřela," uvedla mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Mluvčí pražské policie Jan Rybanský poznamenal, že policisté řidiči na místě orientační dechovou zkouškou zjistili před dvě promile alkoholu. Nehodu nyní šetří policisté z odboru dopravních nehod. "V současné době se celá událost prošetřuje pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, za což v případě odsouzení hrozí až osmiletý trest za mřížemi," dodal Rybanský.

Video z dramatické pražské honičky. Zdrogovaný řidič způsobil několik nehod ve snaze…
Drogy za volantem i zákaz řízení do roku 2030. Policejní honička skončila bouračkou a…

ČTK


Klíčová slova: policie, řidič, nehoda, alkoholDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,690
23,050
29,740
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější