nahoru

Vánoční zázrak. Režisér Jiří Menzel se probral z umělého spánku

ČTK24. prosince 2017 • 13:35
Jiří Menzel s dcerou Aničkou a Evou v nemocnici
Jiří Menzel s dcerou Aničkou a Evou v nemocnici
• foto: 
Facebook/Olga Menzelová

Devětasedmdesátiletý oscarový režisér Jiří Menzel se v Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích probral z umělého spánku. Jeho žena Olga zveřejnila na svém facebookovém profilu aktuální fotografii režiséra s dětmi. Režisér je v intenzivní péči specialistů zhruba od poloviny listopadu.

"Víra, naděje, láska... Krásné Vánoce přejeme," napsala Menzelová k fotografii.

Televize Nova 21. listopadu uvedla, že Menzel je po náročné mnohahodinové operaci hlavy udržován v umělém spánku. Do nemocnice byl podle televize převezen po návratu z dovolené.

Kolik stojí štědrovečerní večeře pro celé Česko? Lidé utratí za kapry 2 miliardy,…

Menzel je držitelem Oscara za svůj debut Ostře sledované vlaky. Ohlas vzbudily i další jeho hrabalovské filmy Skřivánci na niti, Postřižiny a Slavnosti sněženek. Divácky úspěšné byly také komedie 70. a 80. let Na samotě u lesa, Báječní muži s klikou či Vesničko má středisková, za kterou byl na Oscara nominován. Menzel je držitelem Českého lva za dlouhodobý umělecký přínos i obdobné ceny z karlovarského festivalu. Převzal medaili Za zásluhy, francouzský Řád umění a literatury a mnoho dalších zahraničních cen.

Jeho herecká filmografie čítá osm desítek rolí ve filmu i v televizi. Tou zatím poslední je titulní postava v česko-slovenském koprodukčním dramatu režiséra Martina Šulíka Tlumočník, který má být uveden do kin v první polovině příštího roku.

Dort pejska a kočičky: Reflex vařil podle nejznámějšího českého receptu, výsledek je …
Tajemství Barrandova aneb 10 věcí, které netušíte o českém filmu

ČTK


Klíčová slova: jiří menzel, nemocnice, lékař, nemocDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
22,690
28,650
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější