Šaty a čepku Anne Frankové prodával obchod jako kostým na Halloween. Na firmu se sesypala vlna kritiky | Reflex.cz
nahoru

Šaty a čepku Anne Frankové prodával obchod jako kostým na Halloween. Na firmu se sesypala vlna kritiky

Tereza Stonišová21. října 2017 • 16:30
Šaty Anne Frankové byly nabízeny jako halloweenský kostým.
Šaty Anne Frankové byly nabízeny jako halloweenský kostým.
• foto: 
Archív

Internetový obchod, který se specializuje na prodej kostýmů pro blížící se Halloween, nabídl k prodeji kostým, který byl replikou oblečení, jež nosila Anne Franková. Jméno židovské dívky, kterou zavraždili nacisté a kterou proslavil její deník, se objevilo dokonce v názvu kostýmu.

Typická čepice a šaty, tak známe Anne Frankovou z mnoha dobových fotografií. Známý je také její tragický příběh, kdy se dívka nejprve skrývala se svým otcem Ottou, matkou Edith a sestrou Margot v Amsterdamu, kde je posléze nacisté objevili a odvezli do okupovaného Polska, do koncentračního tábora Osvětim. Anne s sebou měla deník, který si psala a který po její smrti vyšel a stal se jedním ze symbolů nacistického vyvražďování židů.

Kostým, který nabízí internetová stránka Halloweencostumes.eu byl již z prodeje stažen, a to především kvůli mnohým stížnostem, které se na webový obchod sesypaly. Spojovat příběh dívky, kterou zavraždila zrůdná nacistická ideologie, s Halloweenem, je, jak popsal spolek HSFA (tedy spolek sdružující přeživší holocaustu), „velmi znepokojivé“.

Zpěvačka Björk obvinila režiséra Larse von Triera ze sexuálního obtěžování

Společnost se ústy své mluvčí již za prodej kostýmu omluvila. I tak ale dodává: „Už jsme prodali mnoho historických kostýmů. Nabízíme několik typů přesných historických kostýmů, od prominentních a známých osobností až po politiky či postavy ze seriálů,“ doplňuje mluvčí, která se vyjádřila pro britský Daily Telegraph. „Nebyl náš účel se někoho dotknout, a proto se omlouváme,“ uzavírá.

Metro ve švédském Stockholmu zaskočilo cestující – vystavuje „menstruační umění“
Dánští policisté našli hlavu a nohy zavražděné novinářky Wallové

 

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
22,730
30,000
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější