Geniálně originální: Muž poslal místo životopisu postavičku lega | Reflex.cz
nahoru

Geniálně originální: Muž poslal místo životopisu postavičku lega

Tereza Stonišová18. října 2017 • 12:50
Geniálně originální: Muž poslal místo životopisu postavičku lega
foto: Media Drum World

Umělec, který dokázal zapůsobit. Tak by se dal popsat počin Andyho Morrise, který se rozhodl, že svůj životopis pojme poněkud netradičně. Morris vytvořil miniaturní postavičku z lega, která vše podstatné řekla za něj.

Postavička drží v jedné ruce tašku s notebookem, ve druhé svírá výtisk svého miniaturního životopisu, který společnost, kam se muž hlásil na pracovní pozici, vyžadovala. Lego postava ztvárňující Andyho Morrise je navíc ukrytá v obalu, na němž je napsáno všechno podstatné, tedy jméno umělce, věk a jeho profese: umělec a kreativní designér.

Podle svých slov chtěl umělec tímto způsobem odlišit „běžná“ zaměstnání, kde budoucí zaměstnavatel na základě klasického strukturovaného životopisu dobře pozná, jaký kandidát se na pozici hlásí, od uměleckých profesí, kde naopak pouhý papír nic neřekne. Umělec chtěl ukázat, že na kreativně-umělecky zaměřená povolání je nutný originální přístup již od samotného počátku.

Příběh Andyho Morrise však zatím nemá konec. Umělec uvedl, že sice figurku poslal na více míst, ale z žádného mu zatím neodpověděli.

Klimatizace bez elektřiny? Indičtí architekti oživili řešení ze starověkého Egypta
Jak se staví Trumpův sen. Dron zachytil stavbu zdi, kterou chce prezident na hranici s…

 Klíčová slova: lego, životopis, umění, fotogalerieDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější