nahoru

Jak se staví Trumpův sen. Dron zachytil stavbu zdi, kterou chce prezident na hranici s Mexikem

Tereza Stonišová 8. října 2017 • 07:00
Jak se staví Trumpův sen. Dron zachytil stavbu zdi, kterou chce prezident na hranici s Mexikem
foto: Daily Mail

Fotografie pořízené dronem ukazují, jak by jednou mohla vypadat zeď, kterou chce americký prezident vystavět na hranici USA a Mexika, aby tak zabránil Mexičanům v příchodu do „jeho“ země. Je to její pomyslná předchůdkyně.

Společnosti, které se zapojily do stavby, vytvářejí osm různých prototypů zdi, kterou by Trump rád viděl na hranici s Mexikem. Zamýšleným výsledkem tohoto rozsáhlého projektu bude pravděpodobně jeden vítěz, který získá státní zakázku na stavbu „mexické“ zdi. Snímky z dronu uveřejnil jako první britský bulvární deník Daily Mail.

Zdi se nyní staví poblíž San Diega, v kalifornské poušti. Práce začaly koncem září a ze snímků je patrné, že zdárně pokračují. Média byla do prostoru sezvána až tento týden, a díky tomu také vznikly dronem pořízené snímky.

 

Donald Trump o stavbě mezi USA a Mexikem začal hovořit již během své kampaně před prezidentskými volbami a ve své protiimigrační rétorice vůči Mexiku je konzistentní i po převzetí prezidentského úřadu. Několikrát prohlásil, že za zeď zaplatí samotní Mexičané. V důsledku jeho prohlášení došlo k určitému ochlazení americko-mexických vztahů, platit za tuto zeď Mexiko pochopitelně odmítá.

 

 

 

 

Diskuse ke článku