Jedete autem do Německa? Dávejte velký pozor, podstatně se tam zvýšily pokuty pro řidiče | Reflex.cz
nahoru

Jedete autem do Německa? Dávejte velký pozor, podstatně se tam zvýšily pokuty pro řidiče

Daniel Baret23. září 2017 • 10:00
Německá policie
Německá policie
• foto: 
CTK

Statisíce českých řidičů každý rok použijí silnice v Německu. Teď by měli být ale všichni řidiči za volantem daleko opatrnější a více dodržovat místní předpisy. Německý Bundesrat (Spolková rada, která je považována za horní komoru parlamentu) totiž v pátek odhlasoval přijetí zákonů, které ukládají daleko vyšší tresty a pokuty za bezohledné řízení a další prohřešky, které můžete spáchat v autě.

Například pokuta za používání mobilního telefonu (což dělá za volantem běžně i mnoho Čechů) se v Německu zvyšuje z 60 na 100 euro. Pokud při použití telefonu dojde k dopravní nehodě, tak je nově pokuta stanovena na 200 euro a navíc můžete dostat měsíční zákaz řízení.

Pašeráci uprchlíků hledají nové trasy do EU. Mohly by se týkat i Česka. Rakousko…

„Kdo se dívá na svůj telefon během jízdy, ohrožuje životy ostatních lidí,“ řekl k tomu německý ministr dopravy Alexander Dobrindt.

Ještě vyšší pokuty ale dostanou řidiči, kteří omezují na silnicích pohyb záchranné služby či policie. Například pokud okamžitě neuhnete z cesty policejnímu vozu či sanitce, které jedou s pomocí majáčku k zásahu, zdravotnímu případu, či nehodě, tak můžete dostat pokutu až 240 euro a měsíční zákaz řízení k tomu.

Zcela nekompromisně se pak němečtí zákonodárci rozhodli zasáhnout proti nelegálním silničním „závodům“, které si někdy pořádají zejména mladí lidé. Zatím byla za účast v závodě pokuta 400 euro a měsíční zákaz řízení. Teď nový zákon ale umožňuje maximální trest až dva roky vězení a to dokonce i v případě že nikdo nebyl u akce zraněn. Pokud by byl někdo zraněn, či dokonce zabit, horní hranice trestu je nově až 10 let vězení. Zákon se ale nevztahuje pouze na lidi při podobných akcích, ale i na řidiče, kteří zvlášť bezohledným způsobem porušují pravidla silničního provozu. Právě na to by si i čeští řidiči, když jedou Německem, měli dát pozor.

Letos v březnu soud v Berlíně například odsoudil dva mladé řidiče, kteří při nelegálním závodě usmrtili devětašedesátiletého chodce.

„Uděláme všechno, abychom zastavili podobné šílenství a ochránili lidi před takovými idioty,“ řekl podle webu The Local velmi expresivně na adresu nebezpečných řidičů německý ministr spravedlnosti Heiko Maas.

Zeptali jsme se 4 učitelů: Jak odnaučit děti bát se chyb? Odpovědi vás překvapí
Výbuch rakety desetkrát jinak. Elon Musk zveřejnil video plné neúspěchů svého…

Daniel Baret


Klíčová slova: Německo, pokuta, doprava, policie


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Východ vrací úder: Počítačové hry válcují Hollywood a Češi jsou u toho
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Hra kolem úmrtí Karla Gotta a Vlasty Chramostové aneb Dobří mrtví a zlí mrtví
PREMIUM X Jefim Fištejn: Pokrok nezastavíš aneb Politická korektnost za hranicí absurdity
PREMIUM X Zpověď 63leté striptérky jménem Sugar: Lidi se tomu nejdřív chechtají, ale pak se třeba zamyslí
PREMIUM X Milan Tesař: Divoké sny maxipsa Babiše aneb Pekelné reakce na smrt Karla Gotta

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější