nahoru

Ministerstvo financí zvýšilo příjmy o 21 miliard, na platy to nestačí, prohlásil Pilný

ČTK10. září 2017 • 13:15
Pilný  v Lánech diskutoval s prezidentem o rozpočtu i trhu práce
Pilný v Lánech diskutoval s prezidentem o rozpočtu i trhu práce
• foto: 
ČTK

Ministr financí Ivan Pilný (ANO) zvýšil v novém návrhu rozpočtu příjmy o 21 miliard korun proti červnovému návrhu. Ministerstvo totiž zvýšilo odhad růstu ekonomiky v příštím roce z 2,9 procenta na 3,1 procenta.

Stále ale kvůli platům chybí zhruba osm miliard korun, uvedl dnes Pilný v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Scházející peníze by měla ministerstva najít v nespotřebovaných výdajích, podle Pilného ale resorty uvedly, že nemohou poskytnout nic.

Na konci srpna již MF zvýšilo příjmy o 10,2 miliardy korun a nyní se podle Pilného příjmy zvýšily o dalších 11 miliard. MF zvýšilo odhad nejen vývoje ekonomiky, ale i výběru daní. Předchozí verze také počítala na základě červencové makroekonomické predikce ministerstva s růstem ekonomiky příští rok o 2,9 procenta.

Podle ministra financí mohou ministerstva z nespotřebovaných výdajů poskytnout 40 miliard korun. "Na platy potřebujete zhruba osm miliard korun z těch 40 miliard nespotřebovaných výdajů ministerstev," uvedl. Uvedl, že by se peníze měly dát i vysokým školám a především na investice. Současně ale odmítl, že by vysoké školy mohly dostat požadovaných 4,5 miliardy korun.

Jak je to sakra s tím máslem?
Jiří X. Doležal 9. září 2017 • 22:09

Jak je to sakra s tím máslem?

Krize přišla hned druhý pracovní den. Školské odbory vyhlásily stávkovou pohotovost

ČTK
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,820
22,400
29,280
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější