nahoru

Droga, která vypadá jako Donald Trump. Němečtí policisté zabavili várku "prezidentské" extáze

Tereza Stonišová24. srpna 2017 • 13:25
Tabletka extáze s podobiznou Donalda Trumpa.
Tabletka extáze s podobiznou Donalda Trumpa.
• foto: 
Policie Osnabrück

Německá policie oznámila, že zabavila tisíce tabletek drogy extáze, která vypadá jako Donald Trump. Extáze ve tvaru sladkostí či různých bonbonů již dříve mnohokrát vzbuzovala obavy (nejen) německé policie, ale také rodičů náctiletých.  

Policie objevila extázi, na níž byla vyražená podobizna amerického prezidenta, při náhodné kontrole během silniční prohlídky. Podle agentury AP německá silniční policie prováděla kontrolu v severoněmeckém Osnabrücku na silnici A30, když při jedné z prohlídek narazila na v Rakousku registrovaný vůz, který řídil jedenapadesátiletý muž.

V autě jako spolujezdec seděl jeho sedmnáctiletý syn. Starší z mužů strážníkům řekl, že byli na výletě v Holandsku, kde chtěli koupit nový vůz, ale protože si žádný nevybrali, vracejí se domů. K obsahu kufru, kde byly drogy nalezeny, už žádné další podrobnosti ohledně výpovědi mužů policie nesdělila.

Drogy, alkohol a disco: Legendární newyorský klub Studio 54 přežil jen tři roky

Podle informací policie měla zabavená várka hodnotu zhruba 39 tisíc eur, v přepočtu tedy přibližně milion korun. Za tuto cenu by ji bylo možné prodat na ulici. Policisté našli v autě pět tisíc kusů extáze, což znamená, že cena za kus je zhruba 200 korun.

Policie prozatím případ vyšetřuje. V neděli dal soud souhlas se vzetím do vazby jedenapadesátiletého řidiče i jeho 17letého syna.

Absurdní policejní šikana: Podezřelé dredy piráta Bartoše a vodáci pod palbou kontrol
Bizarní experiment: Bývalý alkoholik a feťák se nechal pohřbít zaživa a z rakve psal blogKlíčová slova: Německo, Donald Trump, extáze, drogy, policie


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější