nahoru

Německá europoslankyně za stranu Zelených chce do východní Evropy přesídlit celé syrské vesnice

ČTK20. června 2017 • 15:25
Německá europoslankyně za stranu Zelených Ska Kellerová.
Německá europoslankyně za stranu Zelených Ska Kellerová.
• foto: 
Profimedia.cz

Celé syrské vesnice by chtěla do zemí ve východní části Evropské unie přesídlit německá europoslankyně za stranu Zelených Ska Kellerová. Mohlo by to usnadnit integraci uprchlíků, uvedla v rozhovoru poskytnutém listu Neue Osnabrücker Zeitung. Kellerová, která je spolupředsedkyní frakce zelených stran v Evropském parlamentu, rovněž kritizovala Česko, Polsko a Maďarsko za jejich odmítání kvót na uprchlíky.

Kellerová navrhla, aby se například do Lotyšska neposílali jednotliví uprchlíci, ale vždy celé vesnice. "Ten nápad se syrskou vesnicí je jednou z možností, která by se dala využít. Například v případě, když uprchlíci nechtějí jít do některé země, protože v ní nejsou žádní jiní uprchlíci," uvedla Kellerová. "Lidé chodí rádi tam, kde už jsou jejich krajané, to činí integraci a přijetí jednodušším," dodala.

Neochota Česka a dalších středoevropských států přijímat migranty je podle političky strany Zelených v rozporu s právem Evropské unie. Evropská komise zahájila minulý týden řízení vůči Česku, Polsku a Maďarsku kvůli nenaplňování programu přerozdělování migrantů nacházejících se v Itálii a Řecku.

ČTK
Diskuse ke článku