nahoru

Kvůli teroristické hrozbě přerušen rockový festival v německém Nürburgu

ČTK3. června 2017 • 09:45
Festival Rock am Ring
Festival Rock am Ring
• foto: 
ČTK

Kvůli blíže neupřesněné teroristické hrozbě byl dnes večer přerušen rockový festival Rock am Ring v západoněmeckém městě Nürburg, informovala agentura DPA. Policie přikázala organizátorům, aby vyzvali návštěvníky k opuštění festivalové plochy. Tisíce hudebních fanoušků podle německé agentury spořádaně odešly.

Policie z města Koblenc obdržela informaci o "konkrétní hrozbě," napsala bez dalších podrobností agentura AP. Varování před terorismem na festivalu potvrdila zemská vláda západoněmecké spolkové země Porýní-Falc, uvedl server listu Die Welt. Strážci zákona zřídili pro občany zvláštní telefonní linku.

Návštěvníci za zpěvu plochu spořádaně opustili. "Naše publikum reagovalo fantasticky," řekl podle Die Welt organizátor festivalu Marek Lieberberg.

Festival pod širým nebem na svém webu napsal, že strážci zákona chtějí vyklidit prostor, aby ho mohli prozkoumat. V sobotu dopoledne byl festivalový areál opět zpřístupněn návštěvníkům.

Na několikadenním festivalu jsou desítky tisíc hudebních fanoušků, přesné číslo ale nebylo zveřejněno. Na konci víkendu se očekávala účast až 90.000 lidí.

Jak si islamističtí teroristé zdůvodňují, že smějí zabíjet civilisty a děti

Organizátoři akce doufají, že v sobotu bude možné v hudebních produkcích pokračovat. Podle původních plánů se mělo na čtyřech pódiích představit kolem 85 kapel, včetně Toten Hosen a System Of A Down.

Rock am Ring je podle Die Welt nejznámější německý rockový festival. Koná se v areálu automobilového závodního okruhu Nürburgring.

Výroční třídenní festival v pátek začínal a zahrát se chystala známá německá kapela Rammstein, která v neděli vystoupila v Praze. Skupina však už kvůli poplachu nestihla na festivalu v Nürburgu vystoupit.

Teroristický útok v Manchesteru, nebo propuštěný grázl Kajínek?
Jiří X. Doležal 24. května 2017 • 15:18

Teroristický útok v Manchesteru, nebo propuštěný grázl Kajínek?

ČTK
Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,820
22,400
29,280
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější