Ukrajinský exprezident Janukovyč je prý nejzkorumpovanější politik na světě | Reflex.cz
nahoru

Ukrajinský exprezident Janukovyč je prý nejzkorumpovanější politik na světě

ČTK22. května 2017 • 13:25
Bývalý prezident Ukrajiny Viktor Janukovyč.
Bývalý prezident Ukrajiny Viktor Janukovyč.
• foto: 
ČTK

Ukrajinského exprezidenta Viktora Janukovyče v celosvětové anketě, kterou na internetu provedla mezinárodní protikorupční organizace Transparency International, označili za nejzkorumpovanějšího politika na světě. Informovala o tom dnes agentura Unian s odkazem na šéfa organizace Josého Ugaze.

Prorusky orientovaného ukrajinského prezidenta Janukovyče parlament svrhl v roce 2014 po bouřlivých protestech na kyjevském náměstí Nezávislosti. Ukrajina ho následně kromě úplatkářství obvinila i z vlastizrady.

Podle Ugaze se korupční aféry vysoce postavených světových politiků staly pro protikorupční organizaci prioritou především proto, že většina z nich zůstala nepotrestána. I kvůli tomu provedla loni organizace na internetu celosvětovou anketu, ve které se ptala, koho lidé pokládají za nejzkorumpovanějšího politika na světě.

Když se Ukrajinci a Poláci navzájem vyvražďují: Skvělý film Volyň ukazuje „slovanskou …

Kromě Janukovyče se lidé na internetu rozhodovali například mezi tvářemi korupční aféry Mezinárodní fotbalové federace (FIFA) nebo vysoce postavenými politiky z Brazílie, Panamy a dalších států.

Ugaz navíc kritizoval ukrajinské orgány kvůli tomu, jak postupují při vyšetřování exprezidenta. "Neviděli jsme efektivní postup při vyšetřování Janukovyče. K tomu zřejmě vůbec nedochází, protože prezident je zcela svobodný a nachází se v úkrytu v Rusku pod ochranou ruského prezidenta (Vladimira) Putina. To je důvod, proč má mezinárodní společenství a především protikorupční společenství, obavy," dodal.

Krásné Ukrajinky nafotily v zemi sužované válkou vtipné erotické fotografie
Putin si pohrává se světem, Rusko začalo uznávat doklady dvou separatistických území z…

ČTKVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější