Manžel královny Alžběty princ Filip odejde v 96 letech do důchodu, vzdá se všech veřejných funkcí | Reflex.cz
nahoru

Manžel královny Alžběty princ Filip odejde v 96 letech do důchodu, vzdá se všech veřejných funkcí

ČTK4. května 2017 • 12:25
Manžel královny Alžběty princ Filip odejde v 96 letech do důchodu, vzdá se všech veřejných funkcí
foto: ČTK

Pětadevadesátiletý britský princ Filip, choť královny Alžběty II., bude své veřejné povinnosti vykonávat jen do srpna. Informoval o tom dnes Buckinghamský palác. Jedenadevadesátiletá panovnice bude nadále plnit své závazky v plném rozsahu.

Princ Filip, kterému bude příští měsíc 96 let, má podle Buckinghamského paláce ve svém rozhodnutí naprostou podporu královny. Palác upřesnil, že princ bude nadále stát v čele četných charitativních organizací, ale nebude se aktivně účastnit veřejných akcí.

Vévoda z Edinburghu v nedávné minulosti trpěl srdečními potížemi, ale stále často vystupoval na veřejnosti. Buckinghamský palác dnes o jeho aktuálním zdravotnímu stavu nezveřejnil žádné podrobnosti.

Dnes ráno vyvolala veřejné znepokojení informace britského tisku, že Buckinghamský palác na dnešek svolal mimořádnou schůzku vedení personálu. Obavy o zdraví královského páru nebo dokonce spekulace o úmrtí v královské rodině však brzy rozptýlili zástupci paláce.

Královna Alžběta i princ Filip ještě ve středu plnili své veřejné povinnosti a podle britských médií se očividně těšili dobrému zdraví. Královna přijala britskou premiérku Theresu Mayovou, aby formálně vyslovila souhlas s rozpuštěním parlamentu před nadcházejícími předčasnými parlamentními volbami. Princ Filip se zase zúčastnil otevření nové tribuny na londýnském kriketovém stadionu Lord's Cricket Ground.

ČTK
Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější