nahoru

Moskevské metro vyhlásilo letecký poplach

ČTK28. dubna 2017 • 13:35
Nepovolené protesty v hlavním městě, které následovaly po masových protivládních akcích z konce března 2017.
Nepovolené protesty v hlavním městě, které následovaly po masových protivládních akcích z konce března 2017.
• foto: 
Reuters

Pasažéry moskevského metra dnes vyděsilo naléhavé hlášení o leteckém poplachu s výzvou neopouštět prostory podzemní dráhy. Opakované varování se po celých pět minut rozléhalo z tlampačů do prostor jedné z velkých stanic v centru města, která se nachází 40 metrů pod zemí. Podle správy metra došlo k technické chybě.

Stanici ovládl chaos, ale podle svědků ji nebylo možné opustit, protože fungovaly jen eskalátory směřující dovnitř. Někteří cestující se domnívali, že jde o nácvik jakéhosi happeningu před nadcházející oslavou výročí konce druhé světové války. Jiným se vybavila vzpomínka na nedávný teroristický útok v petrohradském metru s 16 oběťmi na životech.

Správa metra nejprve informace o poplachu popřela, mluvčí Andrej Kružalin je dokonce označil za "bláboly žvanilů". Později vydalo metro zprávu, že šlo o technickou poruchu při kontrole komunikačního zařízení. Nebude se prý už opakovat.

Václav Klaus ml.: Macron a Macronová? Jako bývalý pedagog to považuju ze trestný čin …
Video z budoucnosti. Podívejte se, jak bude vypadat dokončená barcelonská Sagrada Familia

ČTK


Klíčová slova: Rusko, Moskva, poplach


Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější