Fakta o explozi v petrohradském metru | Reflex.cz
nahoru

Fakta o explozi v petrohradském metru

Leila Chadalíková3. dubna 2017 • 16:36
Fakta o explozi v petrohradském metru
foto: Reuters

Dnes 3. 4. ve 14:30 SEČ došlo v ruském Petrohradě k explozi. Nálož byla ve třetím vagónu soupravy projíždějící mezi stanicemi Senné náměstí a Technologický institut, které se obě nacházejí v centru města. Podle agentury Interfax zabíjela bomba o síle 200–300 gramů TNT.

Ve městě byl vyhlášen výjimečný stav. Po kolapsu metra panuje ve městě chaos, tvoří se dlouhé kolony, vypadává signál na mobilních zařízeních.  Andrej Kibitov, mluvčí petrohradského gubernátora, potvrdil, že 22 zraněných lidí bylo převezeno do nemocnice. Celkový počet zraněných je kolem 50, předpokládaný počet mrtvých je 10, číslo zatím nebylo úřady potvrzeno. Server Rg.ru uvádí, že mezi mrtvými je jedno dítě.

Město spustilo provoz autobusových linek, které kopírují trasy uzavřeného metra. Veškerá pozemní doprava ve městě bude až do večera bezplatná.

"Zda jsou Češi mezi oběťmi nebo zraněnými, v tuto chvíli zatím nevíme," řekla ČTK mluvčí Černínského paláce Michaela Lagronová.

Výbuch v petrohradském metru.VIDEO Twitter
Lidem, kteří se pro návštěvu Ruska zaregistrovali v dobrovolné databázi cestovatelů DROZD, ministerstvo rozešle textovou zprávu s telefonním číslem krizové linky českého generálního konzulátu v Petrohradu, aby se měli kam obrátit, pokud budou potřebovat informace.

V souvislosti s výbuchy v petrohradském metru mohou občané kontaktovat krizovou linku generálního konzulátu  +7-921-902-6118.

 

Okolní stanice jsou uzavřené a plné kouře.VIDEO youtube.com Dok News
Tohle uvidíte jen v Rusku. Snímky, které ukazují jeho nejupřímnější tvářKlíčová slova: metro, petrohrad, výbuch


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,020
29,340
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější