nahoru

Do Česka přijel další konvoj amerických a britských vojáků

ČTK 25. března 2017 • 10:05
Do Česka přijel další konvoj amerických a britských vojáků
foto: ČTK

Do Česka vjela přes Rozvadov dnes po deváté hodině první ze sedmi kolon konvoje amerických a britských vojáků. V první ze sedmi kolon projelo 18 z celkem 125 vozidel. Po dálnici D5 teď zamíří do Ostrova u Stříbra, kde natankují svou vlastní naftu. Další části kolony by měly Rozvadovem projet vždy v půlhodinových rozestupech.

Na odpočívadle v Rozvadově konvoj za asistence státní a vojenské policie krátce zastavil pro předání nejdůležitějších pokynů a krátce před půl desátou znovu vyrazil na cestu.

Průjezd konvoje by neměl způsobit žádné výraznější dopravní komplikace. "V případě jakéhokoliv problému americké techniky je Ředitelství silnic a dálnic připraveno ihned zasáhnout, a to včetně odtahu případného porouchaného vozu," informoval mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Konvoj bude dnes pokračovat do Prahy a následně po dálnici D10 do Jaselských kasáren ve Staré Boleslavi, kde stráví noc. Českou republiku konvoj opustí v neděli. Na cestu se opět v několika částech bude vydávat od asi 07:00 a české území opustí v Náchodě během odpoledne.

Konvoj 550 vojáků míří do Polska, kde budou vojáci působit v rámci snahy NATO o posílení svých východních členů.

Českem za poslední dva roky projely tři podobné konvoje. Pozornost vyvolal především první z nich. I když se proti němu ozvala spousta hlasů odpůrců NATO, americké vojáky nakonec během cesty i na jednotlivých zastávkách vítaly tisíce lidí.

ČTK


Klíčová slova: NATO, armáda, zprávy, konvoj


Zastavte drahotu s PREMIUM+


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.