Obyčejná restaurace dostala omylem michelinskou hvězdu. Zákazníci ji vzali útokem | Reflex.cz
nahoru

Obyčejná restaurace dostala omylem michelinskou hvězdu. Zákazníci ji vzali útokem

Tereza Stonišová21. února 2017 • 14:30
Obyčejná restaurace dostala omylem michelinskou hvězdu. Zákazníci ji vzali útokem
foto: Flickr

Britská a francouzská média včera zveřejnila zprávu o úsměvném omylu nejprestižnějšího hodnotitele kulinářského nebe. Michelinský průvodce si popletl restaurace a namísto podniku nedaleko Paříže, který měl dostat michelinskou hvězdu, označil ve svém průvodci průměrnou místní jídelnu, kde by se levně najedli i Češi.

Majitelka podniku v městečku Bourges v centrální Francii má z celé situace velikou legraci. „Najednou se u nás netrhly dveře,“ uvedla Veronika Jacquetová pro britský web deníku Daily Telegraph. Nejdříve si to neuměla vysvětlit, pak jí ale svitlo, když se jí ozval syn, který žije v Paříži. „Když mi syn z Paříže telefonoval, málem u toho umřel smíchy,“ popisovala žena s úsměvem.

Restaurace s názvem Bouche à Oreille se jmenuje stejně jako luxusní podnik nedaleko Paříže, který měl ve skutečnosti hvězdu získat. Do toho „nepravého“ Bouche à Oreille, kde rozhodně nemají michelinské ambice, se od minulého týdne hrnuly davy zvědavců, gurmánů a novinářů. „Sjeli se tu novináři a začaly tu natáčet televizní štáby,“ popisuje majitelka.

Nejkrásnější domov důchodců na světě. Japonky si stáří umějí užít

Žena je na svůj podnik hrdá, i když michelinskou hvězdu ve skutečnosti nezískal. Má totiž podle svých slov jedinečného kuchaře. „Do svého jídla dávám srdce,“ uvedl kuchař, který se nechal slyšet, že byl velmi dojat, když restauraci na michelinském seznamu uviděl, ačkoliv to bylo způsobeno omylem.

Vzhledem ani svým menu přitom restaurace není nijak michelinská. Svou klientelu hledá především mezi místními, kteří sem chodí na pracovní obědy. Uvnitř najdete červeno-bílé puntíkaté ubrusy, obyčejné židle, zkrátka nic, co by naznačovalo punc výjimečnosti.

Ceny jídla jsou na Francii poměrně levné, denní menu si koupíte za deset eur. Michelinský průvodce už se za svůj omyl omluvil. Paradoxně se mu povedlo, že k neznámé restauraci v malém městě se upřelo více pozornosti než k původně oceněné restauraci. Ta „pravá“ restaurace, jež měla být oceněna, se k situaci odmítla vyjádřit. Michelinský průvodce slíbil svůj omyl okamžitě napravit.

Vnitřnosti mají velký potenciál a spoustu chutí. Je čas ztratit před nimi ostych
Až se zima zeptá: Zavařovat, nakládat, sušit, ale taky lyofilizovat... To vše se dá…
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější